امرالله صالح: حقانی مزدور پاکستان است و نمی‌تواند دشمن امریکا باشد

۱۴۰۱/۲/۲۷

امرالله صالح، معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان گفته است که او مزدور پاکستان است و نمی‌تواند دشمن امریکا باشد.

آقای صالح گفته که پاکستان مطیع امریکاست و طالبان به عنوان مزدور پاکستان، همزمان نمی‌تواند دشمن امریکا باشد.

آقای صالح در صفحه فیسبوکش نوشته است که برای نخستین بار رهبر شبکه حقانی راست گفته است: "سردسته‌ی گروه حقانی به اسم سراج حقانی گفته است که او دشمن امریکا نیست. برای بار اول راست گفته است. او به عنوان مزدور پاکستان در عین زمان دشمن امریکا بوده نمی‌تواند، چون پاکستان در تصویر بزرگ مطیع امریکاست."

سراج الدین حقانی، در مصاحبه‌ی تازه اش با شبکه امریکایی سی‌ان‌ان گفته است که طالبان با امریکا دشمنی ندارند.

به گفته‌ی آقای صالح شبکه‌ی حقانی وظیفه اش این بود که غرور و سربلندی افغانستان را در برابر راولپندی بشکند.

امرالله صالح می گوید که حالا که وقت رسیدگی به آلام و دردهاست، حقانی پی برده است که هیچ کاره است و در پایین‌ترین سطح به خبرنگار اعتراف کرده است که جهاد نکرده بلکه برای اهداف اردوی پاکستان می‌جنگید.

بسیاری کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به اظهارات سراج‌الدین حقانی واکنش نشان داده و گفته‌اند که این شبکه اگر با امریکا دشمنی نداشت، چرا با انجام حمله‌های انتحاری و انفجاری مردم را به قتل رساند.

رهبر شبکه حقانی و وزیر داخله طالبان که متهم به کشتار نظامیان امریکایی و هزاران شهروند افغانستان است، از مهمترین افراد تحت تعقیب امریکاست و واشنگتن برای سر او ۱۰ میلیون جایزه تعیین کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
وادی رقابت
دنیای تن تن

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید