ایران در تاجیکستان یک کارخانه ساخت پهپاد جنگی افتتاح کرد

۱۴۰۱/۲/۲۷

یک کارخانه ساخت پهپاد جنگی ایرانی در دوشنبه پایتخت تاجیکستان افتتاح شد.

جنرال محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در مراسم گشایش کارخانه ساخت پهپاد ابابیل۲ گفت جمهوری اسلامی اکنون در جایگاهی است که می‌تواند تجهیزات نظامی به "کشورهای هم‌پیمان و دوست" صادر کند.

خبرگزاری فارس،‌ وابسته به سپاه پاسداران ایران نوشته است که پهپاد ابابیل ۲ توسط متخصصان صنایع دفاعی ایران ساخته می‌شود و تاسیس کارخانه تولید آن در تاجیکستان با هدف "تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک دفاعی و نظامی میان دو کشور" انجام می‌شود.

جنرال باقری در مراسم افتتاح این کارخانه به همراه جنرال شیرعلی میرزا، وزیر دفاع تاجیکستان گفت: "در آینده شاهد افزایش همکاری‌ها و تعاملات بیشتر از تمام سطوح دفاعی نظامی بین دو کشور ایران و تاجیکستان خواهیم بود."

خبرگزاری فارس افزود که جنرال باقری در دیدار با سیمومین یتیم‌اف، رئیس کمیته امنیتی دولتی تاجیکستان در باره همکاری‌های مرزی و همچنین موضوعات و تحولات منطقه و افغانستان گفتگو کرده است.

ارتش ایران می‌گوید پهپاد ابابیل۲ که یک هواپیمای بدون سرنشین نظامی است،‌ میان ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر بُرد عملیاتی دارد و می‌تواند با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت،‌ تا ارتفاع ۳ هزار و ۳۵۰ متری پرواز کند.

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
کلکین

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید