در پی کشته شدن یک مامور پولیس، حکومت پاکستان به حامیان عمران خان اجازه تظاهرات نداد

۱۴۰۱/۳/۳

در پی کشته شدن یک پولیس توسط یک عضو ارشد حزب عمران خان، نخست‌وزیر برکنار شده، وزیر داخله پاکستان راهپیمایی برنامه‌ریزی شده طرفداران او در اسلام‌آباد را ممنوع کرد.

عمران خان خواستار برگزاری انتخابات جدید است و از هوادارانش خواسته روز چهارشنبه در پایتخت راهپیمایی کنند.

رعنا ثناالله، وزیر داخله پاکستان در یک نشست خبری ساعاتی پس از تیراندازی و کشته شدن یک پولیس در جریان برخورد با طرفداران عمران خان گفت که حکومت مانع این راهپیمایی خواهد شد.

مریم اورنگ زیب، وزیر اطلاعات پاکستان هم در یک نشست خبری گفت که یکی از مسئولان حزب عمران خان هنگام بازدید پولیس از خانه او، به پولیس شلیک کرده و او را کشته است. او افزود که متهم و پدرش دستگیر شده‌اند.

عمران خان ضمن خودداری از محکوم کردن این قتل، از تیراندازی یکی از اعضای ارشد حزب خود که یک افسر بازنشسته است دفاع کرده و پرسیده که اگر پولیس به خانه‌ای کسی حمله کند، چه باید بکند.

وزیر داخله پاکستان با اشاره به تحصن چهار ماهه طرفداران نخست‌وزیر پیشین در سال ۲۰۱۴ در اسلام‌آباد گفت: "هیچکس اجازه ندارد پایتخت را محاصره و مطالبات خود را دیکته کند."

او گفت: "آنها با طرح‌های شیطانی به اسلام‌آباد می‌آیند."

پولیس می‌گوید که در اسلام‌آباد کار مسدود کردن جاده‌های منتهی به تاسیسات مهم را آغاز کرده‌اند و نیروهای زیادی از پولیس و شبه نظامیان نیز در مسیرهای مهم مستقر شده‌اند.

دیدگاه
نگاه روز
چه‌گونه عمری طولانی‌تر داشته باشیم؟

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید