یک نهاد مدنی از اداره مهاجرت امریکا به خاطر رد درخواست ویزای بشردوستانه افغان‌ها شکایت کرد

۱۴۰۱/۳/۶

یک نهاد مدنی در بوستون از دولت اداره مهاجرت امریکا شکایت کرده که از صدور ویزا به ده‌ها افغانی که در معرض طالبان بوده‌اند، پرهیز کرده است.

اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا در ماساچوست روز چهارشنبه به نمایندگی از افغان‌ها و خانواده‌های‌شان به دادگاه فدرال بوستون شکایت درج کرد.

دیلی میل به نقل از این نهاد مدنی گزارش داده که پرهیز دولت امریکا از صدور ویزای بشردوستانه به افغان‌ها، آن‌ها را سرگردان کرده و در معرض خطر کشته شدن قرار داده است.

در دادخواستی که این نهاد مدنی در دادگاه ثبت کرده آمده است که یک شاکی افغان برای شش نفر از اعضای خانواده‌اش درخواست صدور ویزا را ثبت کرده بود، اما در جریان زمانی که آن‌ها انتظار ویزا را می‌کشیدند، سه عضو خانواده این فرد جانش را در افغانستان از دست داد.

این نهاد در شکایت‌نامه‌اش به تجربیات زنانی هم اشاره کرده است که قبل از سقوط جمهوری اسلامی افغانستان در مناصب برجسته مشغول به کار بودند و یا افغان‌هایی که برای دولت ایالات متحده کار می‌کردند.

این شکایت در دادگاه در حالی ثبت شده است که در ماه نوامبر اداره خدمات شهروندی و مهاجرت امریکا معیارهای سخت‌گیرانه‌ای را اعمال کرد که منجر به رد شدن بیشتر درخواست‌های افغان‌ها شد.

کیارا سنت پیر، وکیل یک آژانس اسکان مجدد پناهندگان در ماساچوست گفت که وقتی رد درخواست افغان‌ها را با کمک سریع با اوکراینی‌هایی که در ماه‌های اخیر کشورشان را ترک کرده‌اند مقایسه کنید، ناامیدی را بیشتر می‌سازد.

در دادخواست ثبت شده در دادگاه آمده است که روند کمک‌های مشروط بشردوستانه که به طور خاص برای اوکراینی‌ها ایجاد شده، توانسته است ۶۰۰۰ درخواست را در سه هفته اول بررسی کند. این رقم، بسیار بیشتر از تعداد کل خدمات اقامت بشردوستانه‌ای است که از نه ماه بدین سو به افغان‌ها داده شده است.

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید