طالبان نگرانی‌ شورای امنیت سازمان ملل در مورد زنان افغان را "غیر واقعی" خواند

۱۴۰۱/۳/۶

طالبان می‌گوید نگرانی‌ شورای امنیت سازمان ملل در مورد حقوق زنان "غیرواقعی" است.

وزارت خارجه طالبان در اعلامیه‌‌ای گفته است که این گروه به حقوق زنان، کودکان و اقلیت‌ها متعهد است.

شورای امنیت سازمان ملل اخیراً از طالبان خواست که تمام سیاست‌هایی محدود کننده علیه زنان را لغو کند.

در اعلامیه وزارت خارجه طالبان آمده است: "از آنجایی که اکثریت مطلق مردم افغانستان مسلمان‌اند، حکومت افغانستان رعایت حجاب اسلامی را در مطابقت با ارزش‌های دینی و فرهنگی جامعه و از خواسته‌های اکثریت زنان افغان می‌داند".

وزارت خارجه طالبان تاکید کرده است که هیچ امری خلاف باور‌های دینی و فرهنگی جامعهٔ اسلامی بر مردم افغانستان تحمیل نشده است.

در این اعلامیه، طالبان از کشور‌های جهان خواسته است که به ارزش‌های دینی و فرهنگی مردم افغانستان احترام بگذارند و به گفته این گروه، بر اساس گزارش‌های "مغرضانه و مخرب" بعضی رسانه‌ها شرایط افغانستان را قضاوت نکنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که شام سه‌شنبه ۳ جوزا منتشر کرد، نگرانی عمیق خود را از نقض حقوق و آزادی‌های زنان در افغانستان از جمله محدودیت تحصیل، کار، و آزادی رفت و آمد زنان ابراز کردند و آن را خلاف وعده‌های طالبان به جامعه بین‌المللی دانستند.

طالبان اخیرا در ادامه محدودیت‌ها، حجاب مورد نظر خود را برای زنان اجباری کرد و به گویندگان زن تلویزیون‌ها هم اخطار داد که در هنگام اجرای برنامه باید نقاب بزنند که محکومیت جامعه جهانی را به دنبال داشت.

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید