کانادا به مصرف شخصی مواد مخدر در ولایت بریتش کلمبیا اجازه داد

۱۴۰۱/۳/۱۱

حکومت کانادا در ولایت بریتش کلمبیا موقتا اجازه داد که افراد برای مصرف شخصی می‌توانند اوپیاد، کوکایین، ایکستازی و متامفتامین یا کریستال را به مقدار ۲.۵ گرام با خود داشته باشند.

حکومت با جرم‌زدایی از مصرف محدود موادمخدر می‌خواهد مشکل اعتیاد و تلفات ناشی از بیش‌مصرفی را مهار کند.

به نقل از تلویزیون کانادا، بریتش کلمبیا، بیشتر از هر ولایت دیگر در کانادا شاهد مرگ مصرف کنندگان موادمخدر در اثر بیش‌مصرفی و موادمخدر مشکوک بوده است.

چنانچه، بیش از ۲۲۰۰ نفر در سال گذشته به علت بیش‌مصرفی و استفاده از موادمخدر مشکوک که حاوی ماده کشنده فنتانول بوده، جان خود را از دست دادند.

کرولاین بنت، وزیر صحت کانادا تصریح کرد که این اقدام به معنای قانونی کردن موادمخدر در بریتش کلمبیا نیست. با این حال، حامیان قانونی شدن موادمخدر این گام دولت فدرال را یک چرخش مهم به سوی جرم‌زدایی از مصرف مواد مخدر در این کشور دانسته اند.

آنها می‌گویند که با جرم‌زدایی از مصرف موادمخدر، با اعتیاد به عنوان یک مساله صحی و نه جنایی شود تا افراد فضای مساعد را برای رسیدگی به اعتیاد خود پیدا کنند.

شیلا مالکوم‌سن، وزیر صحت ولایت بریتش کلمبیا در این مورد گفت: «ترس از پیگرد و برخورد جنایی باعث شده است که بسیاری از افراد اعتیاد خود را پنهان کنند و بی‌خبر از دیگران به مصرف موادمخدر ادامه دهند که در نتیجه کسی به آنها کمک کرده نمی‌تواند.»

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید