ادامه بازداشت‌های خودسرانه مردم پنجشیر؛ دست‌کم ۵ غیرنظامی در ولسوالی پریان بازداشت شدند

۱۴۰۱/۳/۱۳

منابع افغانستان اینترنشنال می‌گویند که طالبان عصر پنجشنبه، ۱۲ جوزا دست‌کم ۵ غیرنظامی را از قریه شالکچه ولسوالی پریان ولایت پنجشیر بازداشت کردند.

منابع گفتند طالبان دو روز پیش نیز دست‌کم ۳ نفر را از قریه کلکوای ولسوالی پریان بازداشت کرده بودند و هنوز اطلاعی از آن‌ها در دست نیست.

طالبان در چند ماه گذشته به بازداشت، شکنجه و کشتار گسترده مردم پنجشیر به اتهام همکاری با جبهه ملی مقاومت افغانستان دست زده‌اند.

روز ۴ شنبه منابع محلی به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که دستکم ۸۰ نفر را در قریه دشت ریوت ولسوالی خنج پنجشیر دستگیر کردند.

منابع مردمی گفتند که افراد طالبان مردم را به یک جلسه در مسجد قریه دعوت کردند و سپس همه را دستگیر کرده و به زندان دشتک انتقال دادند.

آنها همچنان گفتند که طالبان جوانان و مردان قریه ریوت را از خانه‌های شان بیرون و به زندان انتقال داده‌اند.

طالبان در مورد این بازداشت‌ها هنوز چیزی نگفته‌اند.

با این حال تصاویری از ولایت پنجشیر منتشر شده است که نشان می‌دهد افراد طالبان دستان گروهی از مردان را بسته و آن‌ها را سوار یک رنجر کرده‌اند.

منابع مردمی از پنجشیر در تماس با افغانستان اینترنشنال تأیید کردند که این تصاویر مربوط بازداشت‌های اخیر طالبان در این قریه بوده است.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان به تازه‌گی با انتشار اعلامیه‌ای گفته است طالبان حدود ۳۰ هزار جنگجو را به پنجشیر و بغلان اعزام کرده است.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید