طالبان: هنوز معلوم نیست که به زنان اجازه شرکت در "مجمع افغان‌ها" داده خواهد شد یا خیر

۱۴۰۱/۳/۱۴

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان می‌گوید هنوز معلوم نیست که به زنان اجازه شرکت در "مجمع افغان‌ها" داده خواهد شد یا خیر.

با این حال او می‌گوید کار بر سر برگزاری این نشست جریان دارد و بعد از اینکه طرح نشست نهایی شد، "به رهبر طالبان در قندهار" فرستاده خواهد شد.

انعام‌الله سمنگانی می‌گوید پس از اینکه ملا هبت‌الله آخوندزاده طرح برگزاری نشست را تأیید کرد، تاریخ برگزاری مجمع هم اعلام خواهد شد.

باختر، خبرگزاری دولتی تحت کنترول طالبان گزارش داده است که: "کمیسیون سیاسی طالبان روی طرحی کار می‌‌کند تا بتواند یک مجموعه افغانی را فرا بخواند و‌ روی بعضی مسایل با ایشان مشوره و‌ تبادل نظر کند."

این خبرگزاری به نقل از کمیسیون سیاسی طالبان افزوده: "قرار است در آینده‌ای نزدیک نشست بزرگ مجمع ملی افغان‌ها با حضور سیاسیون در کابل برگزار شود، در حال حاضر روی طرح برگزاری این نشست کار جریان دارد."

طالبان می‌گویند صاحب‌نظران سیاسی از این طرح، "با شرط و‌ شرایط استقبال کرده‌اند و‌ تدویر این نشست را برای بیرون رفتن از مشکلات فعلی ضروری می‌دانند."

هنوز روشن نیست که اجندای مجمع افغان‌ها چیست و حدود صلاحیت‌های این مجمع تا چه اندازه خواهد بود.

شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان که متشکل از شماری از سیاسیون مخالف طالبان در خارج از کشور است، با انتشار اعلامیه‌ای برگزاری مجمع افغان‌ها را "نیرنگ" و "بازی" خوانده و گفته در این نشست شرکت نخواهند کرد.

تازه‌ترین خبرها

نگاه روز
خبرها
وادی رقابت

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید