علی خامنه‌ای: دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی به اعتراضات مردمی امید بسته‌اند

۱۴۰۱/۳/۱۴

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی به مناسبت سالگرد روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، به اعتراضات اخیر مردمی در این کشور واکنش نشان داد و گفت که مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور امید بستن به اعتراضات مردمی است.

علی خامنه‌ای تاکید کرد که دشمن با کار تبلیغاتی سعی می‌کند مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

خامنه‌ای در عین حال گفت که «این محاسبه نیز مانند محاسبات گذشته غلط است و نمی‌توانند ملت ایران را در مقابل نظام اسلامی قرار دهند.»

علی خامنه‌ای با اشاره به امریکا افزود که «آنان مشاورانی دارند که ایرانیان خائن هستند و آن بیچاره‌ها هم طبق مشورت آنها عمل می‌کنند و شکست می‌خورند».

این سخنان رهبر جمهوری اسلامی پس از اعتراضات ضد حکومتی ماه اخیر در چندین استان ایران و همچنین اعتراضات ماه عقرب و سرکوب این اعتراضات بیان شد. در این اعتراضات معترضان بارها علیه شخص رهبر جمهوری اسلامی شعار دادند.

دیروز جمعه ۱۳ جوزا، شاهزاده رضا پهلوی در نشست خبری گفت که آمادگی مردم ایران برای مقابله با حکومت این کشور و از سوی دیگر درماندگی حکومت به بیشترین حد رسیده است. او خواستار راه‌اندازی سریع ساز و کار هماهنگی برای مدیریت جنبش‌های اعتراضی و اعتصابات در ایران شد.

علی خامنه‌ای اما درباره بازگشت خانواده سلطنتی هشدار داد و بازگشت به حکومت پهلوی را «ارتجاع» خواند. رهبر ایران گفت: «در دوران پهلوی سبک زندگی غربی حاکم بود. انقلاب آن را پس زد. هر کسی که به سمت زندگی و فرهنگ غربی برود مرتجع است. نگذارید کشورتان به سمت ارتجاع برود.»

علی خامنه‌ای با مقایسه انقلاب سال ۱۳۵۷ با انقلاب‌های فرانسه و روسیه گفت در فرانسه پس از انقلاب، همان خانواده‌ای که انقلاب علیه آن‌ها انجام شده بود به دلیل حضور نداشتن مردم در صحنه، به قدرت برگشتند.

خامنه‌ای در مراسم سی و سومین سالگرد مرگ خمینی افزود که انقلاب ایران از انقلاب فرانسه و شوروی بزرگ‌تر بود. به گفته رهبر ایران، انقلاب فرانسه و روسیه بر خلاف انقلاب ایران به سرعت از مسیر مردمی خود منحرف شدند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخشی از سخنانش تاکید کرد و گفت که در نوشته‌های اینترنتی و یا روزنامه‌ها می‌بینیم که اظهار نظر می‌کنند که مردم به روحانیت و دین بی‌اعتقاد شدند. خامنه‌ای این اظهار نظرها را «محاسبات صددرصد غلط» عنوان کرد و افزود: گرایش مردم به انقلاب و دین از روز اول انقلاب یقینا بیشتر است. او گفت اگر کسی می‌خواهد گرایش مردم به انقلاب را بفهمد به تشییع میلیونی قاسم سلیمانی نگاه کند.

خامنه‌ای کسانی را که از بی‌اعتقادی مردم نسبت به دین و روحانیت حرف می‌زنند، «آدم‌های ساده‌لوح» خواند.

رهبر جمهوری اسلامی از مردم این کشور خواست که دروغ و جنگ روانی دشمن را افشا کنند. او تاکید کرد: «امروز بحث فضای مجازی و ماهواره و جنگ روانی همه گیر است. نگذارید جنگ روانی دشمن در کشور تاثیر بگذارد.»

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید