یک سخنگوی پیشین طالبان: کسانی که به طالبان امیدوار بودند، مایوس شده‌ اند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۸

جنرال مبین، سخنگوی پیشین قوماندانی امنیه طالبان در کابل در برنامه «تودی خبری» شبکه طلوع نیوز گفت که رفتار طالبان کسانی را که به این گروه امیدوار بودند، ناامید کرده است.

او با انتقاد از فرمان‌های اداره امربالمعروف طالبان گفت که به دیپلوماسی این گروه با غرب آسیب زده است.

جنرال مبین پس از تسلط طالبان برای چهار ماه سخنگوی قوماندانی امنیه کابل بود اما بعداً شایعاتی در مورد دستگیری‌اش نشر شد.

او در این مصاحبه به عنوان «فعال اجتماعی» به ارزیابی سیاست‌ها و رفتارهای طالبان در ۹ ماه گذشته پرداخت. به گفته مبین، رفتارهای طالبان مانند مزاحمت برای مردم بخاطر نوع پوشش، باعث افزایش نفرت عمومی از این گروه می‌شود.

این سخنگوی پیشین طالبان به «فاصله میان رهبران طالب و مردم» اشاره کرد که به اعتقادش، «با مردم نشستی وجود ندارد و آنها قناعت داده نمی‌شوند.»

این برنامه «تودی خبری» به اظهارات اخیر وزیر خارجه آلمان در مورد طالبان و به رسمیت نشناختن این گروه از سوی آلمان پرداخته بود. آنالنا بربوک در سفر دو روز پیشش به پاکستان با انتقاد از طالبان گفت که آنها با سیاست‌های خود افغانستان را به ورطه سقوط سوق می‌دهند.

جنرال مبین از وزارت خارجه طالبان برای «تعامل موفق» با جهان ستایش کرد، اما به گفته او، «اما برخی فرمان‌ها از سوی وزارت امر بالمعروف به این دیپلوماسی آسیب رسانده است.»

اشاره او به تحمیل یک نوع حجاب بر زنان از سوی این وزارت بود که به اعتقادش «فعلا به این فرمان‌ها نیازی احساس نمی‌شود و باید اول به مشکلات داخلی رسیدگی شود.»

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید