سفیر هند در سازمان ملل: حکومت فراگیر در افغانستان با مشارکت معنادار زنان همراه باشد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

تی اس تیرومورتی، سفیر هند در سازمان ملل می‌گوید که تشکیل حکومت فراگیر و انتخابی در افغانستان برای ثبات منطقه‌ای مهم است. او می‌افزاید که در چنین حکومتی، زنان افغانستان باید مشارکت معنادار داشته باشند. به گفته او تبعیض علیه زنان در افغانستان تاثیر نامطلوب بر تحصیل آنان داشته است.

آقای تیرومورتی، روز چهارشنبه، ۲۵ جوزا با اشتراک در مناظره آزاد شورای امنیت سازمان در باره صلح، زنان و امنیت، از این شورا خواست توجه خود را به پیامدهای تروریزم بر حقوق زنان متمرکز کند.

نماینده دایم هند در سازمان ملل گفت که ساختارهای اجتماعی و سیاسی تبعیض‌آمیز، خشونت علیه زنان را سیستماتیک و ریشه‌ای ساخته و آنان را به اهداف آسانی در منازعات مسلحانه تبدیل کرده است.

او گفت که فراهم ساختن یک محیط مساعد برای مشارکت زنان در فرآیندهای سیاسی و صلح ضروری است.

سفیر هند در سازمان ملل می‌گوید که برای ایجاد چنین محیطی، سیاست دموکراتیک، کثرت‌گرا و حاکمیت قانون نیازهای اساسی است. تیرومورتی گفت: «برای ثبات در منطقه ما، هند بر اهمیت حکومتداری فراگیر و انتخابی در افغانستان تاکید کرده است؛ حکومتی که با مشارکت معنادار زنان همراه باشد.»

وی افزود: «ما به ویژه نگران وضعیت تبعیض‌آمیز علیه زنان در جامعه افغانستان هستیم. این وضعیت بر تحصیل دختران افغان تأثیر نامطلوب داشته است.»

نماینده هند در ادامه تاکید کرد که تروریزم و ​​افراط گرایی خشونت‌آمیز همچنان بزرگترین ناقض حقوق بشر و تهدیدی مداوم برای صلح و امنیت جهانی است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
دیدگاه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید