منابع محلی: طالبان در بازرسی خانه‌ها در شمال کابل زنان را بازداشت می‌کنند و با خود می‌برند

۱۴۰۱/۳/۲۹

طالبان بار دیگر بازرسی خانه‌ها را در شمال کابل از سر گرفته‌اند و این‌بار به گفته منابع محلی زنان را هم بازداشت می‌کنند.

منابع به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان از روز شنبه بازرسی شبانه‌روزی خانه‌های مردم را در مناطق شتُل درملتون، ۳۱۵ و حصه سوم خیرخانه شروع کرده‌اند.

به گفته منابع، طالبان شنبه‌شب در جریان بازرسی خانه‌ها در منطقه حصه سوم خیرخانه اقدام به تیراندازی کرده‌اند و کسانی که در خانه خود را به روی افراد مسلح طالبان باز نمی‌کردند مورد لت و کوب قرار می‌گرفتند.

شهروندی که خانه او بازرسی شده به افغانستان اینترنشنال گفت که طالبان تلفن همه را بازرسی کردند تا کسی از رفتار خشونت آمیز آنها با مردم، فیلم‌برداری نکرده باشد.

این منابع گفتند طالبان عصر روز شنبه ۲۸ جوزا، در مناطق شتُل درملتون و ۳۱۵ شماری زیادی از مردان به ویژه زنان را در جریان بازرسی خانه‌ها بازداشت و سوار موتر کاستر کرده و با خود برده‌اند.

برخی رسانه‌ها گزارش دادند که طی دو روز گذشته طالبان بیش از ۱۵۰نفر را در جریان تلاشی خانه‌ها از شمال شهر کابل بازداشت کرده‌اند.

طالبان در اوایل گفتند که برای تامین امنیت پایتخت، خانه‌ها را بازرسی می‌کنند. مقام‌های این گروه اما در مورد اقدامات اخیر خود توضیحی نداده‌اند.

منابع گفتند افراد طالبان در جریان تلاشی خانه‌ها به دنبال شهروندان ولایت پنجشیر هستند و بیشتر جوانان این مناطق را بازداشت می‌کنند.

طالبان درحالی تلاشی خانه‌ها را در بخشی‌های شهر کابل از سر گرفته که درگیری میان این گروه و جبهه مقاومت ملی نیز در ولایت پنجشیر شدت گرفته است.

نگاه روز
خبرها
نوای همسایه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید