گروه طالبان تعزیرات شورای امنیت سازمان ملل بر دو عضو این گروه را "فشاری بیهوده" خواند

۱۴۰۱/۴/۱

وزارت خارجه طالبان روز چهارشنبه، اول سرطان با انتشار بیانیه‌ای تحریم دو مقام این گروه از سوی شورای امنیت سازمان ملل را «فشاری بیهوده» و تکرار تجارب ناکامی خواند که «هیچ نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.»

در این بیانیه از تمدید معافیت سفر ۱۳ مقام ارشد این گروه استقبال شده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه به استثنای وزیر تحصیلات عالی و معین وزارت معارف طالبان، معافیت سفر ۱۳ مقام ارشد این گروه از تحریم را تمدید کرد.

وزارت خارجه طالبان می‌گوید این گروه بر اساس تعهدی که با امریکا در دوحه انجام داده است حق خود می‌داند که تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در برابر رهبران این گروه برای همیشه لغو شود.

ممنوعیت سفر شماری از مقام‌های طالبان در سال ۲۰۱۹ توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا برداشته شد تا راه را برای مذاکرات صلح امریکا و طالبان هموار کند.

قرار بود معافیت‌های مسافرتی که به ۱۵ مقام طالبان اجازه می‌داد برای مذاکرات صلح به خارج از کشور بروند، روز دوشنبه ۲۰ جون پایان به پایان برسد، اما شورای امنیت سازمان ملل آنرا برای سه ماه دیگر تمدید کرد.

در پی وضع محدودیت‌های روز افزون بر زنان، دیده‌بان حقوق بشر از سازمان ملل خواسته بود که محدودیت سفر بر رهبران طالبان را به صورت هدفمند اعمال کند.

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید