نمایندگی روسیه در سازمان ملل: تسلیحات خارجی و سربازان مزدور اهداف مشروع ما در اوکراین اند

۱۴۰۱/۴/۸

پس از کشته شدن ۱۱ فرد ملکی بر اثر اصابت دو راکت روسی در اوکراین، دیمیتری پولیانسکی، معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل می‌گوید که انبار سلاح‌های غربی و سربازان مزدور در اوکراین اهداف مشروع نیروهای روسیه اند. او کی‌یف را به ذخیره کردن سلاح‌ در «مجاورت محله‌های مسکونی» متهم کرد.

مقامات اوکراینی روز دوشنبه گفتند که در اثر اصابت دو راکت نیروهای روسی بر یک مرکز خرید در شهر کرمنچوک اوکراین، دستکم ۱۱ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند.

به گفته رئیس جمهور اوکراین، در زمان برخورد راکت‌ها بیش از ۱۰۰۰ نفر در این مرکز خرید حضور داشتند.

دیمترو لونین، یک مقام اوکراینی گفت که هیچ توجیهی برای حمله نیروهای روسی به این مرکز خرید وجود ندارد. زیرا، تاسیسات نظامی در اطراف آنجا نبوده است.

اما معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل می‌گوید: «اوکراین عمداً سلاح‌ها را در مناطق مرکزی شهرهای اوکراین، در مجاورت محله‌های مسکونی ذخیره می‌کند و زندگی غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد و مردم را به سپر انسانی تبدیل می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری تاس، معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل روز سه‌شنبه در سخنرانی خود در شورای امنیت این سازمان گفت: «انبارهای سلاح در کارخانه ماشین آلات راه‌سازی کرمنچوگ دقیقاً چنین اهدافی بودند.»

در همین حال، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه گزارش داد که نیروهای هوایی روسیه حملاتی را بر ذخیره‌گاه سلاح و مهمات امریکا و اتحادیه اروپا در شهر کرمنچوگ انجام داده اند. به گفته وی، انفجار مهمات ذخیره شده باعث آتش سوزی در یک مرکز خرید شد.

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید