پولیس دنمارک قربانیان تیراندازی در یک مرکز خرید در کپنهاگن را سه کشته اعلام کرد

۱۴۰۱/۴/۱۳

پولیس دنمارک اعلام کرد که در جریان تیراندازی در یک مرکز خرید در کپنهاگن، پایتخت این کشور سه نفر کشته و چند نفر زخمی شدند. پولیس وضعیت سه تن از زخمی‌های این حادثه را وخیم گزارش داده است.

پولیس همچنین یک جوان ۲۲ ساله دنمارکی را به اتهام تیراندازی بازداشت کرده است.

تیراندازی در مرکز خرید «فیلدز» در جنوب کپنهاگن عصر یکشنبه ۱۲سرطان روی داد.

ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که مردم در پی تیراندازی در این فروشگاه وحشت‌زده در حال فرار هستند.

ساعتی پس از این حمله، پولیس دنمارک اعلام کرد که سه نفر در این تیراندازی کشته شده و از میان چند زخمی این حادثه، وضعیت سه نفر از مجروحان وخیم است.

هنوز گزارشی درباره انگیزه مهاجم منتشر نشده اما رئیس پولیس کپنهاگن گفت که احتمال تروریستی بودن این حمله نیز مد نظر است.

فرد مظنون یک جوان ۲۲ ساله دنمارکی معرفی شده اما هویت کامل او اعلام نشده است. به گفته پولیس، او سوابق جرمی ندارد و هنگام بازداشت یک تفنگ و مقادیری مهمات در اختیار داشت.

سوئرن توماسن، رئیس پولیس کپنهاگن، با اشاره به اینکه ماموران اطمینان دارند فرد بازداشت شده همان مهاجم است، گفت او روز دوشنبه در برابر قاضی حاضر خواهد شد.

مِته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک، با اشاره به اینکه این کشور هدف حمله‌ای بی‌رحمانه قرار گرفته، با قربانیان ابراز همبستگی کرد و از مردم این کشور خواست در این لحظات کنار یکدیگر بایستند.

پیش از این، در سال ۲۰۱۵، حمله به یک مرکز فرهنگی و یک کنیسه در کپنهاگن دو کشته برجای گذاشت و به زخمی شدن چند مامور پولیس منجر شد.

سفیران - فصل سوم
خبرها
دیدگاه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید