جبهه مقاومت می‌گوید گفتگویی با طالبان در تاجیکستان نخواهد داشت

۱۴۰۱/۴/۱۷

جبهه مقاومت ملی خبرها در باره نشست احتمالی اعضای این جبهه با طالبان در تاجیکستان را رد می‌کند و می‌گوید که قرار نیست گفتگویی با نمایندگان طالبان داشته باشد.

این جبهه می‌گوید که با تمام توان در برابر «ظلم و زورگویی» به مبارزه خود ادامه می‌دهد اما دروازه گفتگو را نیز نمی‌بندد.

اخیراً برخی رسانه‌های روسی به نقل از منابع‌شان گزارش دادند که قرار است جبهه مقاومت ملی افغانستان نشستی را با حضور رهبران سیاسی، روشنفکران در تاجیکستان برگزار کند؛ نشستی که به گفته این رسانه‌ها از طالبان نیز در آن دعوت خواهد شد.

این جبهه با نشر اعلامیه‌ای، تنها گفتگو با طالبان را رد کرده و در باره برگزاری این نشست اطلاعی منتشر نکرده است.

در اعلامیه جبهه مقاومت آمده است: «‌اخیراً برخی رسانه‌ها گزارش‌هایی از گفتگو میان جبهه‌ مقاومت ملی و گروه طالبان در تاجیکستان به نشر سپرده‌اند که چنین چیزی واقعیت ندارد.»

اعلامیه می‌افزاید که جبهه‌ مقاومت همواره صلح پایدار و واقعی را راه‌حل اساسی برای معضل افغانستان می‌داند، اما به گفته این جبهه، گروه طالبان مانند گذشته اعتقادی به مذاکره و صلح نداشته و به دوام «قدرت نامشروع» خویش از طریق زور تأکید می‌کند.

جبهه مقاومت، جریان عمده ضد طالبان می‌افزاید که در برابر طالبان می‌جنگد اما «هیچ گاهی» دروازه گفتگو را نیز نمی‌بندد.

مقام‌های رسمی تاجیکستان تا هنوز در باره برگزاری نشستی از آدرس جبهه مقاومت اظهار نظر نکرده‌اند.

اما امام علی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان در حاشیه نشست سال گذشته سازمان همکاری‌های شانگهای به عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان گفته بود که کشورش آماده است از گفتگوهای صلح بین «جبهه مقاومت ملی» افغانستان و طالبان در شهر دوشنبه میزبانی کند.

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید