بحران سریلانکا؛ دفتر نخست‌وزیر گزارش‌ها در مورد استعفای رئیس‌جمهور این کشور را تأیید کرد

۱۴۰۱/۴/۲۰

دفتر نخست‌وزیر سریلانکا اعلام کرد که رئیس‌جمهور این کشور، پس از یورش معترضان به اقامتگاه رسمی هر دو رهبر، استعفای خود را تایید کرده است.

معترضان هنوز کاخ ریاست‌جمهوری و اقامتگاه نخست‌وزیر را در اختیار دارند و تا استعفای آن‌ها، از خروج از این دو ساختمان خودداری کرده‌اند.

رئیس مجلس سریلانکا روز شنبه گفته بود که رئیس‌جمهور تا روز چهارشنبه، ۱۳ جولای استعفا خواهد داد.

با این حال بسیاری از معترضان نسبت به اظهارات رئیس مجلس به شدت اظهار تردید کرده بودند.

روز دوشنبه، دفتر نخست‌وزیر رانیل ویکرمسینگه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به طور رسمی از سوی گوتابایا راجاپاکسه، رئیس‌جمهور اطلاع داده شده است که او روز چهارشنبه از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

با این حال، هیچ صحبت مستقیمی از طرف خود رئیس‌جمهور منتشر نشده است.

براساس قانون اساسی سریلانکا، استعفای رسمی رئیس‌جمهور زمانی اتفاق خواهد افتاد که او نامه‌ای در این مورد به مجلس نمایندگان این کشور بفرستد.

تا کنون چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.

اعتراضات مردم سریلانکا به افزایش قیمت‌ها، زمانی به اوج رسید که معترضان وارد اقامتگاه رئیس‌جمهور این کشور شدند.

تصاویری از اقامتگاه رئیس‌جمهور در رسانه‌ها منتشر شده است که نشان می‌دهد معترضان در دهلیزهای ریاست‌جمهوری سلفی می‌گیرند، با پیانوی کاخ ریاست جمهوری آهنگ می‌نوازند، در تالار آن سخنرانی و در استخر شنا می‌کنند و از امکانات این کاخ لذت می‌برند.

بعد از ورود معترضان به کاخ ریاست‌جمهوری، هر لحظه سؤالات بیشتر در مورد اینکه احتمالا بعد از استعفای رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر چه کسی مسئولیت اداره کشور را به عهده خواهد گرفت، مطرح می‌شود.

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید