پیش از سفر به عربستان؛ جو بایدن با محمود عباس دیدار کرد

۱۴۰۱/۴/۲۴

جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا در سومین روز از سفر خود به خاورمیانه، به سرزمین‌های فلسطینی رفت و روز جمعه ۲۴ سرطان، با محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

این دیدار پیش از عزیمت بایدن به عربستان سعودی انجام شد.

جو بایدن بدون هیچ پشنهادی برای احیای گفتگوهای سیاسی میان رهبران فلسطینی و اسرائیل اعلام کرد که تعهد واشنگتن به راه‌حل دو دولت برای حل اختلافات فلسطینیان و اسرائیل تغییر نکرده است.

جو بایدن در یک نشست خبری مشترک با محمود عباس پس از دیدار با او در بیت‌لحم، با اشاره به اینکه «مردم فلسطین اکنون آسیب می‌بینند و شما می‌توانید آن را حس کنید»، گفت «اکنون زمان تقویت نهادهای فلسطینی فرا رسیده است.»

بایدن پیش از دیدار با عباس، با حضور در شفاخانه آگوستا ویکتوریا در بیت‌المقدس شرقی از کمک امریکا به شفاخانه‌های این بخش از بیت‌المقدس به عنوان بخشی از تعهد چندین ساله امریکا به خدمات بهداشتی فلسطینی‌ها خبر داد.

او گفت «امروز خوشحالم اعلام کنم امریکا به پرداخت ۱۰۰ میلیون دالر دیگر برای حمایت از این شفاخانه‌ها، کارکنان شما که برای مردم فلسطینی کار می‌کنند، متعهد می‌شود.»

علاوه بر این کمک امریکا، یک بسته مالی جداگانه بیش از ۲۰۰ میلیون دالری از طریق سازمان ملل برای کمک به پناهندگان فلسطینی داده خواهد شد.

رئیس‌جمهور امریکا همچنین در نشست خبری مشترک خود با عباس، درباره مرگ شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی-امریکایی شبکه قطری الجزیره، با اشاره به «کار حیاتی» این خبرنگار گفت «امریکا به اصرار بر رسیدگی کامل در مورد مرگ شیرین ابوعاقله ادامه خواهد داد.»

آقای عباس نیز در این نشست، خواستار پاسخگو کردن عاملان قتل ابوعاقله شد.

جهان‌نما
خبرها
سفیران - فصل سوم

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید