سراج‌الدین حقانی پیدا شد؛ وزیر داخله طالبان "به ولسوالی پنجوایی قندهار سفر کرده است"

۱۴۰۱/۵/۱۴

سراج‌الدین حقانی، وزیر امور داخله طالبان، به ولسوالی پنجوایی قندهار سفر کرده است.

به‌دنبال کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر القاعده در حمله هوایی امریکا در کابل، گفته شده است که آقای حقانی کابل را به مقصد پکتیا ترک کرده است.

منابع گفتند که حقانی به ظواهری در کابل پناه داده بود.

حالا پس از حدود یک هفته خبرگزاری باختر که تحت کنترل طالبان است، گزارش داده که سراج‌الدین حقانی برای ابراز تسلیت به خانواده یک فرمانده ارشد طالبان به اسم پیرآغا که در یک حادثه رانندگی در شاهراه کابل- قندهار کشته شد، به ولسوالی پنجوایی قندهار سفر کرده است.

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان به‌دنبال نشر خبر کشته شدن الظواهری، در رشته توییتی نوشته کرده بود که سراج‌الدین حقانی، میزبان گفتگوهای صلح بین تحریک طالبان پاکستان وهیئت رسمی دوازده نفری مقام‌های پاکستانی در وزیر اکبر خان کابل بود که حمله هواپیمای بدون سرنشین به ایمن الظواهری، رهبر القاعده انجام شد.

آقای نبیل به نقل از منابع خود گفته که مهمانخانه شخصی حقانی در نزدیکی خانه محل سکونت الظواهری قرار دارد.

او با استناد به گزارش رسانه‌های بین‌المللی افزود که خانه مورد هدف در حمله پهپادی نیز متعلق به سراج الدین حقانی است.

آقای نبیل نوشته است که "منابع موثق" به او گفتند که پس از این حمله آقای حقانی با یک کاروان مسلح بزرگ از کابل خارج شده و به‌سوی چرخ ولایت لوگر و از آنجا به پکتیا رفته است.

این مقام ارشد امنیتی پیشین پرسیده بود که اگر سراج‌الدین حقانی در پناه دادن به الظواهری دست داشته باشد، آیا او به کابل باز خواهد گذشت؟

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید