شماری از خطوط هوایی به دلیل مانورهای نظامی چین، پروازهای خود به تایوان را لغو کردند

۱۴۰۱/۵/۱۴

برخی از خطوط هوایی پروازهای خود را به تایپه، پایتخت تایوان لغو کرده‌اند و برخی دیگر با استفاده از حریم هوایی مجاور تغییر مسیر داده‌اند. مانور گسترده نظامی چین در واکنش به سفر رئیس مجلس نمایندگان امریکا به تایوان، سفر بین آسیای جنوب شرقی و شمال شرقی را با اختلال مواجه کرده است.

چین روز پنجشنبه بزرگترین رزمایش نظامی خود را در تنگه تایوان راه‌اندازی کرد. این مانور نظامی قرار است تا ظهر یکشنبه به وقت محلی ادامه یابد. چین در شش منطقه که بخش اعظم جزیره تایوان را احاطه کرده، تعداد زیادی هواپیما مستقر کرده و در نزدیکی تایوان موشک شلیک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت خطوط هوایی کوریای جنوبی اعلام کرد که پروازهای بین سئول و تایپه را در روزهای جمعه و شنبه لغو کرده است و پرواز روز یکشنبه را به دلیل مانور نظامی چین به تعویق خواهد انداخت.

همچنین خطوط هوایی سنگاپور اعلام کرد که پروازهای روز جمعه خود بین سنگاپور و تایپه را به دلیل "محدودیت‌های فضای هوایی" لغو کرده است و به نظارت بر وضعیت ادامه خواهد داد.

سخنگوی شرکت‌های هواپیمایی جاپان اما گفت که همچنان پروازهای عادی خود را به تایپه انجام می‌دهد.

شرکت هواپیمایی هانگ‌کانگ نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که پروازهایش از مناطق تعیین‌شده در اطراف تایوان اجتناب می‌کند. این شرکت گفت که تغییر مسیر می‌تواند منجر به زمان پرواز بیشتر برای برخی پروازها شود.

به گزارش رویترز، تایوان روز چهارشنبه مذاکره با جاپان و فیلیپین را برای یافتن مسیرهای هوایی جایگزین آغاز کرده است.

جهان‌نما
سفیران - فصل سوم
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید