تظاهرات طالبان علیه امریکا؛ معترضان بر ضد پاکستان شعار دادند

۱۴۰۱/۵/۱۴

شماری از حامیان طالبان با استفاده از فراخوان این گروه برای برگزاری تظاهرات علیه حمله هوایی امریکا در کابل، از فرصت استفاده کردند و علیه پاکستان شعار دادند.

هواداران طالبان با شعار "مرگ بر آی‌اس‌آی" گفتند «پاکستان باید حریم فضایی خود را به ضرر افغانستان در خدمت خارجی‌ها نگذارد.»

پس از کشته شدن ایمن الظواهری در کابل، برخی این احتمال را مطرح کردند که ممکن است پاکستان محل رهبر القاعده را افشا و برای کشتن او حریم هوایی خود را در اختیار امریکا قرار داده باشد.

بنابر معلوماتی که به افغانستان اینترنشنال رسیده، مقامات طالبان به افراد خود دستور می‌دهند که روز جمعه پس از ادای نماز ظهر علیه حمله هوایی امریکا تظاهرات برگزار کنند. یکی از مقام‌های طالبان برای تظاهرات شعار تعیین می‌کند و می‌گوید اعتراض کنندگان باید شعارهای ضد امریکایی سر بدهند.

بر اساس گزارش‌ها، ده‌ها تن از افراد طالبان روز جمعه در ولایت‌های قندهار، ننگرهار، خوست، زابل، قندوز و هلمند تظاهرات کردند و علیه امریکا و حمله هوایی این کشور به کابل اعتراض کردند.

پاکستان یکی از کشورهای حامی طالبان محسوب می‌شود. با این وجود، پس از کشته شدن رهبر القاعده در کابل که طالبان را تحت فشار فزاینده بین‌المللی قرار داده است، برخی از سیاست‌مداران این احتمال را مطرح کردند که ممکن است پاکستان برای رفع مسائل اقتصادی و بهبود روابط با امریکا، با افشای محل سکونت ایمن الظواهری، حریم هوایی خود را در اخیتار امریکا قرار داده باشد.

با این حال، یک مقام پاکستانی در واکنش به شایعات در باره کمک پاکستان به عملیات کشتن ظواهری توسط امریکا به روزنامه اکسپرس تریبون گفت که پاکستان هیچ سهمی در این عملیات نداشته است. این مقام که روزنامه هویتش را فاش نکرده، مدعی شد که طیاره‌ بی‌سرنشین امریکایی از خاک و فضای پاکستان استفاده نکرده است.

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید