بایدن قتل ۴ مسلمان در جنوب غرب امریکا را محکوم کرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

رئیس جمهور امریکا یکشنبه «حملات نفرتبار» در شهر البوکرکی ایالت نیومکسیکو را محکوم کرد که در ۹ ماه گذشته باعث قتل ۴ مرد مسلمان، بشمول یک افغان در این ایالت شده است.

پولیس روز جمعه خبر داد که یک مرد مسلمان جوان در این شهر به قتل رسیده که احتمالا با قتل ۳ مسلمان دیگر ارتباط دارد.

جو بایدن در توئیتر نوشت: «من از قتل ۴ مرد مسلمان در شهر البوکرکی خشمگین و غمگین شدم.» او افزود: «حکومت من عمیقاً در کنار جامعه مسلمانان[البوکرکی] قرار دارد. این حملات نفرتبار جایی در امریکا ندارند.»

پولیس البوکرکی اعلام کرد که قتل روز جمعه احتمالا با قتل ۳ مرد مسلمان دیگر در چند ماه گذشته در این شهر مرتبط است که به احتمال زیاد این افراد "به دلایل مذهبی و نژادی" هدف قرار گرفتند.

پیش از این ۲ مرد دیگر در ماه‌های جولای و اگست کشته شدند. این ۲ مرد که در یک مسجد برای ادای نماز شرکت می‌کردند، به ضرب گلوله کشته شدند. پولیس گفت که "احتمال زیادی" وجود دارد که مرگ آن‌ها با قتل یک مهاجر افغان در ماه نوامبر ربط داشته باشد.

محمد افضل حسین، ۲۷ ساله که از پاکستان به ایالات متحده آمده بود، روز دوشنبه در خارج از مجتمع مسکونی خود در البوکرکی به ضرب گلوله کشته شد. پیشتر جسد آفتاب حسین، ۴۱ ساله بر اثر شلیک گلوله در ۲۶ جولای در نزدیکی این شهر پیدا شد.

پولیس گفته است که این قتل‌ها احتمالاً به تیراندازی به سوی محمد احمدی ۶۲ ساله در پارکینگ یک سوپرمارکت و کافه حلال در ۷ نوامبر پارسال گذشته ربط دارد.

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید