طالبان می‌گوید استخراج ۱۵۰ معدن کوچک به داوطلبی گذاشته می‌شود

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

وزیر معادن و پترولیم طالبان می‌گوید که کار استخراج ۱۵۰معدن کوچک در افغانستان به زودی به داوطلبی گذاشته می‌شود.

شهاب‌الدین دلاور در نشست "جذب سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی" گفت که تنها شرکت‌های داخلی می‌توانند در استخراج معادن کوچک سرمایه‌گذاری کنند.

طالبان روز پنجشنبه ۲۰ اسد کنفرانسی را با هدف جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در کابل برگزار کردند.

شهاب الدین دلاور در این کنفرانس گفت که استخراج معادن کوچک در افغانستان به سرمایه‌گذاران داخلی اختصاص یافته است.

به گزارش تلویزیون دولتی افغانستان، آقای دلاور همچنین گفت در صورتیکه یک شرکت خارجی خواستار سرمایه‌گذاری بر معادن کوچک افغانستان باشد، رئیس این شرکت باید یک شهروند افغانستان باشد.

ملا عبدالغنی برادر، معاون رئیس الوزرای طالبان نیز در این نشست از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی خواست در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند. او گفت که زمینه سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم شده است.

با به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان و قطع کمک‌های خارجی، طالبان برای مخارج حکومت خود بر استخراج معادن تمرکز کرده‌اند.

پیش از این نرگس نهان، وزیر معادن افغانستان در حکومت پیشین گفته بود که که طالبان در ۲۰ سال گذشته از معادن افغانستان برای بی‌ثبات کردن این کشور استفاده می‌کردند و اکنون نیز با استخراج بی‌حساب‌وکتاب از معادن و فروش بی‌رویه منابع معدنی به کشورهای منطقه، به منابع طبیعی و محیط زیست افغانستان آسیب جدی می‌زند.

او در مصاحبه با روزنامه اندیپندینت فارسی گفته بود «طالبان با شرکت‌ها و کشورهای منطقه قراردادهای زیادی خلاف استانداردهای ملی و بین‌المللی به امضا می رسانند و استخراج معادن را به‌طرز خطرناکی سرعت داده اند.»

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید