فرمانده پیشن پولیس قندهار: فردی منسوب به رهبر طالبان در خانه جنرال عبدالرازق زندگی می‌کند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

فرمانده پیشین پولیس قندهار به افغانستان اینترنشنال می‌گوید فردی که طالبان او را هبت‌الله آخندزاده معرفی می‌کنند، در خانه جنرال عبدالرازق زندگی می‌کند.

تادین خان اچکزی گفت که ملا هبت‌الله تاکنون چندین نشست را با جنرال‌های آی‌اس‌آی پاکستان در خانه جنرال عبدالرازق برگزار کرده است.

جنرال عبدالرازق، فرمانده سابق و قدرتمند قندهار در سال ۱۳۹۷ در جلسه با حضور والی قندهار و فرمانده ناتو از سوی یکی از محافظان والی سابق قندهار کشته شد.

خانه جنرال عبدالرازق که بیشتر از نزده اتاق دارد در نزدیکی چهارراهی فواره آب و در کوچه ششم شهرک عینو مینه قندهار موقعیت دارد.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، این گروه اعلام کردند که ملا هبت‌الله آخندزه، رهبر طالبان در قندهار مستقر شده است. با گذشت یک سال، اما طالبان هیچ تصویری از ملا هبت‌الله منتشر نکرده‌اند.

پیش از این گزارش‌های متعددی مبنی بر مرگ ملا هبت‌الله منتشر شده بود.

در ماه‌های اخیر، طالبان از ملاقات و نشست‌های مختلف هبت‌الله آخندزاده با شماری از مسئولاین این گروه و برخی از علمای دینی در قندهار خبر دادند.

پس از ورود طالبان به قندهار، عبدالخالق اچکزی، برادر جنرال عبدالرازق با نشر تصاویری از مقبره‌ این فرمانده نظامی گفت که طالبان صحن این مقبره را به پارکینگ موتر تبدیل کرده‌اند.

جنرال رازق یکی از مخالفین سرسخت طالبان بود. او بارها طالبان را ابزار دست سازمان استخباراتی پاکستان خواند و از سیاست‌های پاکستان در قبال افغانستان انتقاد کرد.

طالبان به محض تحکیم قدرت، اکادمی پولیس ملی زون جنوب غرب را به اسم «ابودوجانه» نام‌گذاری کرد. ابودوجانه، عامل قتل جنرال عبدالرازق است.

مقام‌های پیشین حکومت افغانستان گفتند که فرد مهاجم و قاتل جنرال عبدالرازق یکی از نفوذی‌های طالبان بود. گروه طالبان آن زمان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

پربیننده‌ترین‌ها

تنش چین و تایوان
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید