خالد حنفی در نشست طالبان در قندهار: "بعد از ایمان، امنیت بسیار مهم است"

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان در نشست قندهار گفته است که با به قدرت رسیدن طالبان، امنیت در افغانستان تامین و فساد اداری ختم شده و اقتصاد نیز رو به بهبود است.

به نقل از خبرگزاری باختر، او گفت که در جامعه «بعد از ایمان، امنیت بسیار مهم است.»

به گزارش خبرگزاری باختر، او در نشست طالبان که امروز پنجشنه ۲۷ اسد در قندهار برگزار شده است، گفت: «اکنون امنیت تامین شده، فساد اداری و ملوک‌الطوایفی ختم شده و اقتصاد نیز رو به بهبود است. همه این موارد دست‌آوردهای بزرگی است.»

او با لحن پرسش‌برانگیز گفته است که وقتی «هزاران عالم دین، بزرگ قومی و متنفذ» در کابل «بیعت» خود را با ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان اعلام کردند، «پس مشروعیت چه چیز دیگری غیر از این می‌تواند باشد.»

او که به اظهارات جنجالی‌اش مشهور است، پیش از این در بامیان گفته بود که «ذهن جوانان از نگاه اخلاقی منحرف و مفسد» شده است.

سرپرست وزارت امر به معروف طالبان گفته بود که این گروه فرهنگ غربی را از جامعه به ویژه از مکاتب و دانشگاه‌های افغانستان حذف و فرهنگ «ناب اسلامی» را جایگزین خواهد کرد.

وزیر امر به معروف طالبان که به اظهارات جالب دینی‌اش نیز مشهور است، در نشست طالبان در قندهار گفت: «انسان به هدف ایجاد نظام اسلامی خلق شده است.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

دیدگاه
جهان‌نما
آنجا که نور می‌درخشد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید