یوناما از طالبان خواست که برای جلوگیری از همه اشکال تروریسم گام‌های ملموس بردارند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

به دنبال انفجار در مسجدی در کوتل خیرخانه، نمایندگی سازمان ملل در کابل می‌گوید در هفته‌های اخیر بیش از ۲۵۰ نفر در افغانستان در اثر یک رشته بمب‌گذاری‌ها کشته و زخمی شده‌اند.یوناما در خبرنامه‌ گفت که این رقم نشان‌دهنده بیشترین تعداد ماهانه تلفات غیرنظامیان در طول یک سال گذشته است.

بر اساس اعلام طالبان، در اثر انفجار شام روز چهارشنبه در مسجدی در کوتل خیرخانه کابل، ۲۱ کشته و ۲۳ زخمی شده‌اند. برخی منابع شمار تلفات این انفجار را بیشتر گزارش دادند.

یوناما با نشر خبرنامه‌ای با خانواده‌های قربانیان حمله انفجاری در مسجد کوتل خیرخانه ابراز همدردی کرده گفته است که در حمله روز چهارشنبه تعداد زيادی از غيرنظاميان کشته و مجروح شده‌اند. این نهاد سازمان ملل در مورد رقم دقیق تلفات جزئیات نداده است.

با وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان به ویژه در کابل، نمایندگی سازمان ملل متحد از مقامات طالبان خواسته است که برای جلوگیری از تمام اشکال تروریسم در افغانستان گام‌های ملموس بردارند.

یوناما گفته است که طالبان باید از جوامع آسیب‌پذیر حمایت کند.

شفاخانه ایمرجنسی در کابل روز پنجشنبه گفت که تعداد ۳۵ نفر از مجروحان انفجار در مسجد کوتل خیرخانه در این شفاخانه بستری شده‌اند. به گفته این مرکز ۹ تن از زخمی‌ها کودکان هستند و تعداد ۳ تن دیگر در اثر جراحت جان باختند.

در هفته‌های اخیر شماری از شهروندان در غرب شهر کابل در اثر یک رشته حملات انفجاری کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

با وجود حملات گسترده انفجاری و افزایش رقم تلفات غیرنظامیان، مقام‌های طالبان مدعی هستند که این گروه امنیت را تامین کرده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید