نماینده یونیسف: بعد از سقوط جمهوریت، حدود یک و نیم میلیون افغان به ایران مهاجرت کرده‌اند

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

نماینده یونیسف در ایران می‌گوید با تسلط طالبان بر افغانستان حدود یک و نیم میلیون افغان به ایران مهاجرت کرده‌اند. رابین ناندی گفته است نهادهای مختلف سازمان ملل به شمول یونیسف، تلاش می‌کنند سیستم ارایه خدمات عمومی ایران را برای پاسخگویی به نیازهای پناهندگان تقویت کند.

نماینده یونیسف در مصاحبه با رسانه‌های ایرانی گفته است که با افزایش مهاجران افغان، نهادهای مختلف سازمان ملل به شمول یونیسف، تلاش می‌کنند سیستم ارایه خدمات عمومی ایران را برای پاسخگویی به نیازهای این پناهندگان تقویت کند.

به گفته رابین ناندی، سازمان ملل با هماهنگی اداره امور اتباع خارجی و پناهندگان وزارت داخله ایران برنامه‌هایی را روی دست دارد تا دسترسی کودکان و زنان مهاجر افغان را به خدمات عمومی مانند صحت و آموزش افزایش یابد.

آقای ناندی می‌گوید آسیب‌پذیرترین افراد در ایران کسانی هستند که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند و مهاجران افغان نیز در این مناطق پناه آورده‌اند. به گفته او این مساله سبب شده است تا نظام خدمات عمومی شامل صحت، آموزش و آب آشامیدنی آنگونه که باید به درستی کار نکند. نماینده یونیسف تاکید کرده است که سازمان ملل تلاش می‌کند سیستم خدمات عمومی را تقویت کند.

بر اساس گزارش‌ها، مهاجرین افغان در ایران به دلیل نداشتن اقامت قانونی از بسیار خدمات عمومی در این کشور محروم هستند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید