صلیب سرخ بریتانیا: هنوز ۹ هزار و ۵۰۰ تن از افغان‌های تخلیه شده در هتل‌ها اقامت دارند

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

صلیب سرخ بریتانیا می‌گوید هنوز ۹ هزار و ۵۰۰ تن از افرادی که در یک سال گذشته از افغانستان خارج شده‌اند، در شرایط نامعلوی در اقامتگاه‌های موقت در بریتانیا زندگی می‌کنند.

این نهاد وضعیت این افراد را نگران کننده توصیف کرده است. گفته می‌شود زنان عمدتا دچار اضطراب و افسردگی شده‌اند.

عابده کارمند یک نهاد حامی پناهندگان در شهر لستر می‌گوید: "من متوجه شدم که خانم‌ها بیشتر مضطرب‌اند، افسردگی و استرس دارند. ما موفق شدیم کمک‌های مالی را به پناهندگان توزیع کنیم و اقلام ضروری از جمله محصولات بهداشتی، لوازم آرایش و عطر به آنها بدهیم."

صلیب سرخ بریتانیا گفته که به بیش از ۱۶ هزار نفری که از افغانستان تخلیه شده‌اند کمک کرده و همکاران بین‌المللی این سازمان در تلاش‌اند خانواده‌های را که در عملیات تخلیه از هم جدا افتاده‌اند، یکجا کند.

اوایل این ماه وزیر مهاجرت بریتانیا خواستار اسکان ۱۰ هزار و ۵۰۰ شهروند افغانستان شد که با هزینه روزانه یک میلیون پوند (۱.۱۸ میلیون دالر) در هتل‌های بریتانیا زندگی می‌کنند.

لرد هرینگتون گفته بود که در ماه جون دولت کمتر از ۱۰۰ مسکن در دسترس داشت، اما انتظار دارد هر ماه ۵۰۰ شهروند افغانستان وارد بریتانیا شوند.

آقای هرینگتون در نامه‌اش که سرویس جهانی بی‌بی‌سی آن را دیده و تاریخ آن ۲۷ جون درج شده گفته که برای اسکان این افراد به دو هزار مسکن دیگر نیاز دارند.


پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تنش چین و تایوان
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید