رویترز: در حمله ستیزه‌جویان مرتبط به القاعده به هتلی در سومالیا دستکم ۱۲ نفر کشته شدند

شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

یک افسر اطلاعاتی روز شنبه به رویترز گفت که در حمله ستیزه‌جویان مرتبط با القاعده به هتلی در موگادیشو، پایتخت سومالیا دستکم ۱۲ نفر کشته شدند.

جنگجویان الشباب، گروه شبه‌نظامی وابسته به القاعده هنوز کنترول هتل را در اختیار دارند و محل حمله توسط پولیس محاصره شده است.

شامگاه جمعه مهاجمان مسلح با موتری بمب‌گذاری شده وارد هتل حیات شدند. بعدا شورشیان الشباب سومالیا با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این رویداد را به عهده گرفتند.

محمد، یک افسر اطلاعاتی که نخواست نام کاملش ذکر شود، به رویترز گفت: "تایید می‌کنیم که تاکنون در این حمله ۱۲ نفر کشته شده‌اند." به گفته محمد اکثر کشته‌شدگان غیرنظامی هستند. او گفت عملیات پاکسازی هتل حیات به زودی به پایان خواهد رسید.

بعد از وقوع انفجار جمعه شب دود عظیمی از هتل حیات بر هوا بلند شد و صدای شلیک گلوله تا ساعت ۰۷:۰۰ روز شنبه به وقت گرینویچ در سرتاسر پایتخت شنیده می‌شد.

شاهدان گفته‌اند که نیروهای امنیتی در حال پس گرفتن هتل از ستیزه‌جویان الشباب هستند. بخش‌های بزرگی از هتل در درگیری‌ها ویران شده است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید حمله روز جمعه اولین حمله بزرگ از زمان روی کار آمدن حسن شیخ محمد، رئیس‌جمهور جدید سومالیا است که در ماه می به قدرت رسیده است.

الشباب، یک گروه از شبه‌نظامیان اسلام‌گرا در سومالیا است که از سال ۲۰۱۲ به عنوان بخشی از شبکه القاعده فعالیت می‌کند. این گروه بخش‌هایی از جنوب و مرکز سومالیا را تحت کنترول دارد.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید