قتل‌های هدفمند مسلمانان در نیومکزیکو؛ یک مرد افغان به کشتن سه مسلمان در نیومکزیکو متهم شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۱

یک پناهجوی افغان مقیم امریکا که قبلا با اتهام قتل دو مرد در نیومکزیکو روبرو بود، به قتل یک مرد مسلمان دیگر نیز متهم شد. دادگاهی در نیومکزیکو روز دوشنبه محمد سید را به ارتکاب سه قتل متهم کرد. سید، ۵۱ ساله هر گونه دست داشتن در قتل‌های زنجیره‌ای مسلمانان نیومکزیکو را رد کرده است.

قتل‌های زنجیره‌ای مسلمانان در ماه‌های اخیر، جامعه مسلمان نیومکزیکو را غرق در وحشت کرده است.

اسوشیتد پرس گزارش داده است که پرونده اتهامات محمد سید، شامل قتل افرادی با نام‌های آفتاب حسین و محمد افضل حسین است.

حسین، ۴۱ ساله در شب ۲۶ جولای بعد از آنکه موتر خود را در نزدیکی خانه‌اش پارک کرد، کشته شد. افضل حسین، ۲۷ ساله در اول اگست، در جریان پیاده‌روی عصرانه خود به ضرب گلوله کشته شد.

در کنار این دو قتل، مقامات محمد سید را متهم کرده‌اند که در قتل ۵ اگست نیز دست دارد. محمد سید متهم شده است که حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر ۵ اگست، به سوی موتر شاسی بلند حسین شلیک کرد و او را کشت. گلوله به سر و بازوی محمد سید اصابت کرده بود.

سید، ۵۱ ساله، هر گونه دست داشتن در قتل‌های زنجیره‌ای مسلمانان نیومکزیکو را رد کرده است. وکلای مدافع او در جلسه دادگاه هفته گذشته استدلال کردند که او سابقه کیفری ندارد. او قبلا با یک سری اتهامات خشونت خانوادگی روبرو بود که هرگز پیگیری نشده است.

دادستان‌ها ادعا کرده‌اند که محمد سید مرد خطرناکی است. دادگاه دستور داده است که این مرد افغان بدون گرفتن وثیقه، در انتظار محکمه باشد.

گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید