وزارت مخابرات طالبان صدها هزار صفحه را از دسترسی کاربران افغان خارج کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۳

وزارت مخابرات طالبان اعلام کرد بیشتر از ۲۳ میلیون صفحه انترنتی را به دلیل «محتوای غیراخلاقی» مسدود کرده است.

در عین حال، یک مقام بلندپایه این وزارت تایید کرد که فیسبوک همکاری خود را با این نهاد کاهش داده است.

او علت آن را به رسمیت شناخته نشدن حکومت طالبان عنوان کرده است.

به نقل از طلوع‌نیوز، نجیب الله حقانی، وزیر مخابرات طالبان روز چهارشنبه از کاربران جوان انتقاد کرد که برغم فقر، به جای کار کردن وقت خود را برای دیدن این صفحات هدر می‌دادند.

پیش از این حکومت طالبان دستور جلوگیری از دسترسی کاربران افغان به بازی محبوب پابجی و اپلیکشن تیک تاک را نیز صادر کرده بود.

مسعود لطیف، معین تخنیکی وزارت مخابرات اذعان کرد که شرکت متا( فیسبوک سابق)، به علت به رسمیت شناخته نشدن حکومت طالبان، روابط کاری خود را با این وزارت کاهش داده است. اکنون، متا با مقامات طالبان در قسمت مدیریت و جلوگیری از بسته شدن صفحات شان در فیسبوک همکاری نمی‌کند.

در اواخر ماه سرطان، پس از بسته شدن صفحات شماری از رسانه‌های طالبان از سوی فیسبوک، شرکت متا به افغانستان اینترنشنال گفت که بستن صفحه‌های رسانه‌های طالبان در فیسبوک و اینستاگرام، به این دلیل بود که طالبان بر اساس قوانین امریکا یک گروه تروریستی تحریم‌شده است.

همچنان، به تازگی کاربران فیسبوک زمانی که اسامی مقام‌ها و گروه طالبان را در مرورگر این شبکه جستجو می‌کنند با پیام هشدارآمیز فیسبوک مواجه می‌شوند.فیسبوک به کاربران هشدار می‌دهد در صورت نقض معیارهای این شبکه، حساب کاربران محدود یا بسته خواهد شد.

جهان‌نما
خبرها
سفیران - فصل سوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید