یک دختر افغان در امریکا پس از کشتن پدر خود و دو خویشاوندش خودکشی کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۳

یک دختر افغان‌ در ایالت ماساچوست امریکا پس از کشتن پدر خود، شوهر خواهر و پدر شوهر خواهرش، خودکشی کرد. رسانه‌های امریکا به نقل از منابع گزارش داده‌اند که این دختر ۳۱ ساله، بعد از ظهر سه‌شنبه، یک سنبله دست به خودکشی زد.

گفته شده این دختر به نام هوسی شریفی، برای نجات خواهر خود از سوی همسرش مورد خشونت خانگی قرار داشته دست به چنین اقدامی زده است.

بر اساس نوشته‌ای که خانم شریفی در فیسبوک خود منتشر کرده بود، خواهرش از چهارده سالگی مورد آزار کلامی و لت‌و‌کوب از سوی همسرش قرار داشته است.

او در اظهارات خودش در صفحه فیسبوکش نوشته است که پدرش نیز به طور لفظی و بیشتر از نظر مالی مادرش را آزار می‌داد. به گفته او شاید به همین دلیل است که مادرش از دختر خودش محافظت نکرد، زیرا او نیز قربانی بود.

به نظر می‌رسد چرخه مداوم خشونتی که هوسی از کودکی شاهدش بوده و سکوت پدر و مادر او در قبال خشونت خانگی که خواهرش با آن مواجه بوده انگیزه اصلی او برای کشتن این سه تن بوده است.

خانم شریفی در پست فیسبوکی‌اش خطاب به خواهرش نوشته که امیدوار است خواهرش به فرزندانش یاد بدهد که بدرفتاری درست نیست.

او نوشته است که وقتی از فرزندان خواهرش بعد از این که آن‌ها شاهد خشونت‌ورزی پدرشان بوده‌اند پرسیده که چه احساسی دارند آن‌ها گفته بودند که ترسیده‌اند و نمی‌دانند چکار کنند.

هوسی خطاب به خواهرش گفته که همانطور که ترس و خشونت به او منتقل شده است آن را به فرزندان خود منتقل نکند.

در حالی که یکی از همسایگان خانواده هوسی را «بسیار ساکت، کم‌حرف و مودب» توصیف کرد، گفت: «ما نمی‌دانیم پشت درهای بسته چه می گذرد، بنابراین بسیار ترسناک است.ما واقعا باید چشم و گوش خود را باز کنیم تا آنچه را که همسایگانمان می‌گذرانند بشنویم، شاید بتوانیم به آنها کمک کنیم.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید