پاکستان به دلیل سیلاب‌های بی‌سابقه "وضعیت اضطرار" اعلام کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۰۴

پاکستان به دلیل سیلاب‌های بی‌سابقه‌ای که حدود هزار کشته در این کشور بر جا گذاشته، وضعیت اضطراری اعلام کرد. مقامات پاکستانی می‌گویند باران‌های موسمی و سیل در چند هفته گذشته بیش از ۳۰ میلیون نفر را متاثر ساخته است. مقامات می‌افزایند که هنوز در حال ارزیابی شمار بی‌خانمان‌ها هستند.

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان در یک نشست سه‌ ساعته اواخر شب پنجشنبه تصمیم گرفت که وضعیت اضطراری در سرتاسر کشور اعلام کند. او به ارتش پاکستان دستور داد تا نیروهایی را برای کمک به عملیات نجات و امداد به آسیب‌دیدگان اعزام کند.

شری رحمان، وزیر تغییرات آب و هوایی این کشور روز پنجشنبه وضعیت جاری در این کشور را "فاجعه انسانی ناشی از تغییرات اقلیمی" خواند.

پاکستان از جامعه جهانی خواسته است تا در تلاش برای مقابله با پیامدهای باران‌های سیل‌آسا که سیل‌های عظیمی را از ماه گذشته به راه انداخته، به این کشور یاری رساند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد که باران‌های موسمی حدود سه میلیون نفر را در پاکستان تحت تاثیر قرار داده است که از این تعداد ۱۸۴ هزار نفر به کمپ‌های امدادی در سراسر کشور آواره شده‌اند.

اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان در گزارشی اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته ۱۵۰ کیلومتر جاده در سراسر کشور آسیب دیده و بیش از ۸۲ هزار خانه به طور جزئی یا کامل آسیب دیده‌اند.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید