دستیار ملا برادر: مولوی انصاری پس از نشستی با معاون رئیس‌الوزرای طالبان کشته شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۱

عبدالله عزام، دستیار ملا برادر می‌گوید مولوی مجیب‌الرحمن انصاری پس از ترک نشست اقتصادی که با حضور معاون رئیس‌الوزرای طالبان برگزار شده بود، کشته شد.

به گفته عزام، مولوی انصاری در جریان نشست از معاون رئیس‌الوزرا اجازه گرفت تا جلسه را ترک کند اما ملا برادر گفت که هنوز زود است.

دستیار ملا برادر با نشر عکس مشترک ملا برادر و مولوی انصاری در نشست هرات، در توییتی گفت که مولوی انصاری بار دیگر اجازه گرفت و ملا برادر با او موافقت کرد. عبدالله عزام افزوده است که ملا انصاری با گام‌های سریع محل نشست را ترک کرد و سپس در حمله «ناجوانمردانه» کشته شد.

ملا برادر روز جمعه برای شرکت در یک نشست اقتصادی به ولایت هرات رفته است. او در این نشست گفت که قبل از تسلط طالبان بر افغانستان، تاجران و صنعت‌کاران هرات اختلاف می‌شدند اما پس از تسلط این گروه تهدیدها رفع و و امنیت برقرار شده است.

به گفته عبدالله عزام، مولوی انصاری در این نشست گفته است: «ملا برادر تنها معاون رئیس‌الوزرا بلکه یک پایه اساسی ملت افغانستان است. خوش قسمتي ملت افغانستان این است که امرا شان علما و علمای شان امرا شان هستند.»

بر اساس خبرنامه دفتر ملا برادر، معاون رئیس‌الوزرای طالبان در این نشست از مقامات محلی طالبان در هرات خواست که امنیت جان و دارایی سرمایه‌گذاران را تامین کنند.

فرماندهی پولیس طالبان در هرات در خبرنامه‌ای گفت که مولوی مجیب‌الرحمن انصاری توسط یک فرد انتحاری کشته شده است. فرماندهی پولیس طالبان گفته است که مولوی انصاری از خانه خود برای ادای نماز جمعه بسوی مسجد در حرکت بود و یک فرد انتحاری هنگام «دست‌بوسی» خود را منفجر کرد.

سخنگوی والی طالبان در هرات گفته است که در اثر این انفجار دستکم ۱۸نفر کشتهو ۲۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

مولوی انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات و از منتقدان سرسخت حکومت پیشین و از حامیان طالبان بود. او در ماه سرطان سال جاری در نشست علمای طالبان در کابل گفت «اگر کسی در مقابل حکومت کنونی سربلند می‌کند باید سر زده شود.»

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید