گزارش سالانه جبهه مقاومت ملی: در یکسال گذشته بیش از ۷۱۵ عضو طالبان توسط مقاومت کشته شدند

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

جبهه مقاومت ملی گزارش سالانه خود از نیمه آگست ۲۰۲۱ تا نیمه آگست ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

در این گزارش آمده که در یک سال گذشته ۱۲۱ نفر از نیروهای جبهه مقاومت کشته شدند.

این جبهه با اعلام اینکه سه هزار نیرو دارند، گفته در یک سال گذشته بیش از ۷۱۵ عضو طالبان توسط مقاومت کشته شدند.

در این گزارش که در وب‌سایت جبهه مقاومت ملی منتشر شده آمده است که در این مدت بیش از ۲۲۹۹ از نظامیان پیشین و غیرنظامیان نیز توسط طالبان شکنجه، بازداشت و تیرباران شده‌اند.

جبهه مقاومت ملی می‌گوید این گزارش افزون بر اطلاعات درباره آمار کشته‌شدگان مقاومت و تلفات "اشغالگران"، مجموعه جنایاتی از طالبان است که از طریق مردم، نیروهای مقاومتگر، رسانه‌های داخلی و بین‌المللی گزارش یا منتشر شده است.

با این حال جبهه مقاومت تاکید کرده که با توجه به شرایط امنیتی و محدودیت‌های جدی که طالبان بر مردم و رسانه‌های تحمیل کرده، میزان جنایات انجام شده، چند برابر بیشتر از آنچه در این گزارش آمده، می‌باشد.

در گزارش افزوده شده که به رغم برخورد غیرانسانی و اسلامی طالبان با اسیران جنگی که حتی ده‌ها تن از غیرنظامیان را به ظن همکاری با جبهه مقاومت تیرباران کرده‌اند، جبهه مقاومت ملی ده‌ها تن از طالبان را پس از اسارت آزاد کرده است.

این جبهه به رهبری احمد مسعود می‌گوید رقم درشت تلفات طالبان در برابر نیروهای جبهه مقاومت ملی، نمایانگر شکست این گروه در میدان‌های نبرد است.

طالبان تاکنون در مورد گزارش سالانه جبهه مقاومت ملی و آمار تلفاتی که اعلام شده واکنشی نداشته‌اند. اما پیش از این بارها گزارش‌های جبهه مقاومت ملی را رد کرده‌اند.

جبهه مقاومت ملی می‌گوید نیروهای آنان عملا در پنج ولایت پنجشیر، بغلان، تخار، بدخشان و کاپیسا حضور دارند و طالبان را با حملات پی‌درپی زمین‌گیر کرده‌اند.

تلفات کشته‌شدگانی را هم که جبهه مقاومت ملی اعلام کرده بیشتر از این ولایات بوده‌اند.

طبق این گزارش، طالبان در کابل، پنجشیر، اندراب‌های بغلان، خوست‌های بغلان، تخار، قندهار، ارزگان، هلمند، پروان، کاپیسا، بلخ، ننگرهار، هرات، قندوز، فاریاب، بدخشان، سرپل، غور، سمنگان، جوزجان، خوست، پکتیکا، لوگر، کنر، فراه، زابل، نیمروز، بادغیس، غزنی مرتکب جنایت و قتل‌های فجیع شده‌اند.

این جبهه همچنین گفته است که در پی تسلط طالبان بر افغانستان، هزاران تروریست و جنگجوی خارجی از کشورهای چین، تاجیکستان، ازبکستان، چچن، روسیه، پاکستان و بعضی کشورهای دیگر در افغانستان آزادانه فعالیت دارند.

بر بنیاد اطلاعات جبهه مقاومت ملی، القاعده، داعش، جماعت انصارالله، حرکت اسلامی ترکستان شرقی، حرکت اسلامی ازبکستان و امارت اسلامی قفقاز در کنار جنگجویان طالبان هستند.

جبهه مقاومت ملی یکسال حکومت طالبان را، سال شلاق و ستم خوانده و گفته افغانستان زیر سلطه طالبان، زندانی برای زنان هم است.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید