رویترز: قطر به اشتراک‌کنندگان بازی‌های جام جهانی فوتبال اجازه خرید آبجو می‌دهد

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

یک منبع آگاه از برنامه‌های جام جهانی فوتبال می‌گوید که قطر به هواداران دارای تکت اجازه می‌دهد ۳ساعت قبل از شروع و ۱ساعت بعد از ختم بازی‌های فوتبال آبجو الکلی بخرند. این منبع گفت تصمیم فروش آبجو نهایی شده است. جام جهانی فوتبال امسال برای اولین‌بار در یک کشور مسلمان برگزار می‌شود.

به گفته این منبع، بدوایزر(Budweiser) یکی از تولیدکنندگان مشهور بیر یا آبجو در جهان، حامی بزرگ جام جهانی با حقوق انحصاری فروش آبجو در این مسابقات است. این شرکت آبجو را در محیطی که در اطراف هر استادیوم مشخص شده به فروش می‌رساند اما اجازه فروش در داخل محوطه ورزشگاه را ندارد.

قطر به عنوان یک کشور مسلمان محدودیت شدیدی بر نوشیدنی‌های الکلی وضع کرده که این امر چالش‌های منحصربه‌فردی را برای برگزارکنندگان رویدادی که توسط یک برند بزرگ آبجو حمایت می‌شود، به همراه دارد. اغلب اشتراک کنندگان جام جهانی از طرفداران نوشیدن آبجو هستند.

این منبع گفت: «بعد از باز شدن دروازه‌های ورزشگاه، یعنی سه ساعت قبل از شروع بازی، آبجو در دسترس خواهد بود. هر کسی که بخواهد آبجو بخورد، می‌تواند این کار را انجام دهد.» او افزود که یک ساعت پس از پایان بازی نیز خرید آبجو مجاز خواهد بود اما در جریان بازی مجاز نیست.

به گفته این منبع، شرکت بدوایزر در بخشی از منطقه اصلی هواداران فیفا در مرکز دوحه نیز اجازه خواهد داشت تا از ساعت شش و نیم عصر تا ۱ بامداد آبجو بفروشد. مسابقات جام جهانی فوتبال برای ۲۹ روز در ۲۰ نوامبر آغاز می‌شود.

مصرف الکل در مکان‌های عمومی در قطر غیرقانونی است. باازدیدکنندگان از این کشور نمی‌توانند الکل را به قطر وارد کنند، فقط ساکنان خارجی دارای مجوز می‌توانند برای مصرف خانگی از میدان هوایی این کشور و چند محل دیگر الکل خریداری کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید