فرانسه می‌گوید که در تامین گاز مورد نیاز آلمان سهم خواهد گرفت

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۵

همزمان با رسمی شدن خبر قطع گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اصلی نورد استریم یک، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه در تماس تیلفونی با صدراعظم آلمان گفت که به تامین گاز مورد نیاز آلمان کمک خواهد کرد.

در مقابل، آلمان نیز گفته است که آماده صدور برق به فرانسه است.

به نقل از رویترز، همزمان با افزایش بهای گاز مایع در اروپا، شرکت آلمانی یونیپر هشدار داده است که پس از قطع گاز روسیه از طریق نورد استریم یک، آلمان نهایتاً برنامه جیره بندی گاز را در زمستان پیش رو، روی دست خواهد گرفت.

مکرون پس از صحبت تیلفونی با اولاف شولتز، در یک کنفرانس خبری گفت که «آلمان به گاز ما نیاز دارد و ما به برق اروپا، به خصوص آلمان.»

او افزود که جزییات صدور گاز به آلمان در هفته‌های آینده نهایی خواهد شد. به گفته رئیس جمهور فرانسه، به علت مشکلات تکنیکی در نیروگاه‌های اتومی، فرانسه به واردات برق از دیگر کشورهای اروپایی نیازمند است.

مسکو اعلام کرد که صدور گاز از طریق نورد استریم یک، خط لوله اصلی تامین گاز اروپا، متوقف شده است و تا زمان کاهش تحریم‌های اروپا، ارسال گاز به این اتحادیه را از سر گرفته نخواهد شد.

صدراعظم آلمان گفته است که حکومت آلمان برای قطع کامل گاز روسیه در ماه دسامبر در حال برنامه ریزی است و به مردم خود وعده داده است که فشار و موانع ناشی از کمبود انرژی در زمستان پیش رو پشت را سر خواهند گذاشت.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید