رئیس مرکز رسانه‌های طالبان: مقاومت مخالفان برای آوردن امریکا به افغانستان ادامه دارد

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

همزمان با ۲۱مین سالروز ترور احمدشاه مسعود، سرپرست مرکز رسانه‌های طالبان در توییتی خطاب به مخالفان این گروه گفت مقاومتی که برای آوردن امریکا به افغانستان شروع شده بود، اکنون دوباره برای آوردن امریکا ادامه دارد.

انعام‌الله سمنگانی می‌گوید مقاومت مرکزش فرانسه بود و است.

این مقام طالبان هرچند نامی از جریانی که برای آوردن مجدد امریکا به افغانستان تلاش می‌کند نبرده است، اما به نظر می‌رسد هدف او از مرکز مقاومت در فرانسه، اشاره به پیام سفیر فرانسه برای افغانستان است.

دیوید مارتینون، سفیر فرانسه برای افغانستان از مسعود به عنوان "رهبر قهرمان مقاومت" که "به تنهایی در برابر طالبان جنگید" ستایش کرده است.

انعام‌الله سمنگانی بدون اشاره به جریانی خاصی، گفته است «مقاومت‌گران در مدت ۲۰ سال مانده‌گیری/خستگی رفع کردند و مشغول نوکری و چاکری به امریکا و ناتو بودند. مقاومت که برای آوردن امریکا به افغانستان شروع شده بود، اکنون برای دوباره آوردن امریکا‌ ادامه دارد.»

احمدشاه مسعود که حکومت پیشین افغانستان به او لقب قهرمان ملی را اهدا کرده، از فرماندهان برجسته نظامی بود که سال‌های علیه شوروی سابق در افغانستان و سپس علیه طالبان جنگید.

احمدشاه مسعود سرانجام در ۱۸ سنبله ۱۳۸۰، بر اثر انفجار دو فرد انتحاری که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، در خواجه بهاءالدین ولایت تخار ترور شد.

جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود نیز روز جمعه به مناسبت ۲۱مین سالروز ترور پدرش احمدشاه مسعود، در اعلامیه‌ای، گفت که مبارزه علیه طالبان کماکان ادامه دارد.

این جبهه که پس از تسلط طالبان بر افغانستان شکل گرفت از تمام مردم و رهروان احمدشاه مسعود خواسته است تا با مبارزات سیاسی و نظامی در برابر گروه طالبان تلاش کنند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرهای ساعت ۱۰ شب
بحث روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید