رضا پهلوی و فرح پهلوی به مناسبت مرگ مهسا امینی دو روز عزای ملی اعلام کردند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

در پی مرگ مهسا امینی به دست مأموران گشت ارشاد جمهوری اسلامی، شهزاده رضا پهلوی و شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیام‌های جداگانه، روزهای یکشنبه و دوشنبه را «عزای عمومی و سوگواری ملی» برای این دختر ۲۲ ساله ایرانی اعلام کردند.

رضا پهلوی قتل مهسا امینی را تکان‌دهنده خوانده است.

رضا پهلوی در پیامی گفته است که قتل تکان‌دهنده ژینا (مهسا) امینی به دست «رژیم ضد ایرانی و زن‌ستیز جمهوری اسلامی» احساسات عموم ملت ایران را جریحه‌دار کرده است.

فرح پهلوی نیز با انتشار پیامی گفته است بار دیگر فرزندی از ایران زمین به دست «گزمه‌های حکومتی ضد ایرانی» جان خود را از دست داد.

رضا پهلوی در این پیام با اشاره به اعتراضات شهروندان ایران علیه جمهوری اسلامی گفته است «مردم سقز اجازه نمی‌دهند این جنایت عریان، با خاکسپاری دختر بی‌گناه شهرشان، ژینا، به فراموشی سپرده شود. اما ژینا فقط دختر سقز نبود. او فرزند ایران بود؛ و یک ایران امروز دادخواه فرزندانش است.»

در پیام فرح پهلوی آمده است با تمام تلاش‌های رژیم برای سرکوب زنان، مبارزات آزادی‌خواهانه و خستگی‌ناپذیر زنان ایران قابل ستایش و تقدیر است.

مهسا امینی اخیراً توسط مأموران گشت ارشاد به دلیل نوع پوششش بازداشت و سپس در اثر لت‌وکوب به کما رفت. این دختر ایرانی روز جمعه در شفاخانه‌ای در تهران درگذشت.

مرگ او خشم عمومی در ایران را برانگیخته و شهروندان این کشور از دیروز به این طرف در شماری از شهرهای ایران اعتراض کرده و شعارهایی ضد حکومت و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

جهان‌نما
خبرها
کلکین

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید