پیکر ملکه درگذشته بریتانیا برای خاکسپاری به آرامگاه خانوادگی‌اش در قلعه وینزر منتقل شد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

پیکر ملکه درگذشته بریتانیا پس از مراسم ادای احترام،‌ به قلعه وینزر در غرب لندن منتقل شد تا در آرامگاه خانوادگی او به خاک سپرده شود.

در مراسم ادای احترام به ملکه بریتانیا اعضای خاندان سلطنتی، صدها رهبر و مقام خارجی و اعضای دولت بریتانیا در کلیسای جامع وست‌منستر لندن حضور داشتند.

این مراسم به گونه زنده از تلویزیون‌های بریتانیا و کشورهای مختلف جهان نشر شد.

تابوت ملکه توسط گاردهای سلطنتی و نیروهای مسلح از بریتانیا، کانادا، آسترالیا و نیوزیلند و بر روی یک ارابه توپ به محل مراسم ادای احترام و وداع منتقل شد.

در مسیر انتقال تابوت به کلیسا و سپس قلعه وینزر، هزاران نفر از مردم از لندن و نقاط دیگر بریتانیا جمع شده‌ بودند تا برای آخرین بار، خروج ملکه الیزابت از پایتخت را تماشا کنند.

بسیاری از رهبران تراز اول جهان، از جمله رهبران امریکا، آلمان، فرانسه، کانادا، آسترالیا، اسرائیل، برازیل، هند و کشورهای دیگر در این مراسم حضور داشتند.

الیزابت دوم که بیش از هفتاد سال ملکه بریتانیا و ۱۴ کشور دیگر بود،‌ پنجشنبه ۸ سپتامبر در قلعه بالمورال در اسکاتلند درگذشت. او در هنگام مرگ ۹۶ ساله بود.

بریتانیا در ۱۱ روز گذشته سوگواری ملی داشته است. تابوت ملکه در چهار روز اخیر در یک تالار باقی مانده از قرون وسطی در کنار پارلمان بریتانیا نگهداری می‌شد.

صدها هزار نفر به گونه ۲۴ ساعته به این تالار رفتند تا برای آخرین بار با ملکه فقید بریتانیا ادای احترام کنند.

چارلز سوم، پسر ۷۳ ساله ملکه الیزابت دوم،‌ اکنون پادشاه بریتانیا و ۱۴ کشور دیگر شده است.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید