در اوج اعتراض‌ها به مرگ مهسا امینی؛ پولیس تهران مرگ مهسا در بازداشت را حادثه ناگوار خواند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

خبرگزاری نیمه رسمی فارس گزارش داد که فرمانده پولیس تهران روز دوشنبه مرگ مهسا امینی در بازداشت را "حادثه ای ناگوار" خوانده که نمی‌خواهند تکرار شود.

حسین رحیمی در عین حال، اتهامات مربوط به بدرفتاری با این زن جوان و قتل او را بدست پولیس که به اعتراضات گسترده دامن زده، رد کرده است.

مهسا امینی، ۲۲ ساله، هفته گذشته پس از دستگیری در تهران توسط پلیس اخلاق، به کما رفت و درگذشت و اعتراضاتی را در بخش‌هایی از ایران از جمله تهران و استان کردستان که از آنجا آمده بود، برانگیخت.

فرمانده پولیس تهران بزرگ، با تکذیب هر گونه تخلف، گفت «اتهامات ناجوانمردانه» علیه پولیس ایران مطرح شده است. او افزود که مهسا امینی آسیب جسمی ندیده است و پولیس «هر کاری» برای زنده ماندن او انجام داده است.

رحیمی در بیانیه‌ای گفت: این حادثه برای ما ناگوار بود و آرزو می‌کنیم که هرگز شاهد چنین حوادثی نباشیم.

شکستگی جمجمه، خونریزی و اِدِم مغزی مهسا

گفته می‌شود مهسا امینی در اثر ضرباتی که بر سرش وارد شده جان داده است.

تصاویر اختصاصی از سی‌تی‌اسکن مهسا امینی که از سوی یک گروه هکری در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفته است، نشانگر شکستگی جمجمه در سمت راست سر او در اثر عوارض ناشی از ضربه مستقیم به جمجمه است. این تصاویر همچنین نشانگر وجود ترشحات و خون در ریه اوست.

به گفته پزشکان، تجمع مایعات در ریه، ناشی از ورود به کما در پی ضربه سنگین به سر اوست.

اوج‌گیری اعتراض‌ها

ویدیو‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از وقوع درگیری‌ شدید بین ماموران و معترضان در شهر دیواندره در استان کردستان است.

وبسایت هه‌نگاو گزارش داده که ۱۰ نفر در اعتراضات این شهر مجروح شده و یکی از آنان به دلیل وخامت وضعیتش به سنندج منتقل شده است.

در تهران نیز دانشجویان با شعارهای مرگ بر دیکتاتور به خیابان آمدند و به مرگ مهسا به‌دست پولیس اخلاق تهران اعتراض کردند.

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید