با ادامه پیشروی نیروهای اوکراینی جدایی‌طلبان در منطقه دونباس خواستار همه‌پرسی فوری شده‌اند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

اوکراین می‌گوید نیروهایش به سمت مناطقی که اخیراً توسط روسیه رها شده در حرکتند تا راه را برای حمله احتمالی به نیروهای روسی در منطقه دونباس هموار ‌کنند.

همزمان، جدایی‌طلبان در منطقه دونباس خواهان برگزاری همه‌پرسی فوری شده‌اند.

اخیرا روس‌ها مناطق وسیعی را در خارکیف رها کرده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی تلویزیونی اواخر روز دوشنبه گفت که روس‌ها در وحشت اند و افزود که اکنون تمرکز او بر روی سرعت حرکت در مناطق آزاد شده است.

زلنسکی گفت: "سرعتی که نیروهای ما با آن در حال حرکت هستند. سرعت در بازگرداندن زندگی عادی."

رهبر اوکراین همچنین اشاره کرد که از سخنرانی ویدیویی در مجمع عمومی سازمان ملل در روز چهارشنبه استفاده خواهد کرد تا از کشورها بخواهد به ارسال تسلیحات و کمک‌ها سرعت ببخشند.

زلنسکی گفت: ما هر کاری انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل شود که نیازهای اوکراین در همه سطوح - دفاعی، مالی، اقتصادی، دیپلماتیک برآورده می‌شود.

لوهانسک و استان همجوار دونتسک، منطقه صنعتی شده شرقی دونباس را تشکیل می‌دهند که مسکو می‌گوید قصد دارد آن را به عنوان هدف اصلی آنچه که «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین می‌نامد، به دست آورد.

نیروهای اوکراینی پس از بیرون راندن نیروهای روسی از شمال شرقی استان خارکیف در یک ضد حمله برق آسا در این ماه، شروع به پیشروی به سمت لوهانسک کرده‌اند.

در نشانه‌ای از نارضایتی جدایی‌طلبان متحد مسکو در دونباس در مورد موفقیت حمله اخیر اوکراین، رهبر آن خواستار برگزاری همه پرسی فوری در مورد پیوستن این منطقه به روسیه شد.

دنیس پوشیلین، رئیس دولت جدایی طلب مستقر در مسکو در دونتسک، از رهبر جدایی طلب خود در لوهانسک خواست تا تلاش‌ها را برای آماده سازی همه پرسی برای پیوستن به روسیه ترکیب کند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید