رویه جدید پناهندگی در یونان؛ مهاجرین باید از طریق آنلاین درخواست پناهندگی بدهند

۱۴۰۱/۷/۱

دولت یونان از تابستان امسال به مهاجرین دستور داده تا از طریق یک پلت فرم آنلاین برای ثبت درخواست پناهندگی در این کشور اقدام کنند.

دومیتیل نیکوله، وکیل در انجمن حقوقی تساوی به اینفومایگرنتس گفت که یونان با این روند جدید پناهندگی، سبب افزایش مهاجران غیر قانونی در این کشور می‌شود.

گرفتن قرار ملاقات برای درخواست پناهندگی پس از درخواست آنلاین ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. یونان به متقاضیان پناهندگی دستور داده است که در این مدت زمان به مراکز شناسایی مهاجرین بروند.

بسیاری از مهاجرین از رفتن به کمپ‌های بسته امتناع می ورزند زیرا نمی دانند که پس از رسیدگی درخواست پناهندگی‌شان راهی برای خروج از این مراکز دارند یا خیر.

خانم نیکوله به رسانه اینفومایگرنتس گفت که هدف از این رویه جدید متمرکز کردن پناهجویان در یک مکان، جلوگیری از پراکندگی آنها در سراسر کشور و قرار دادن هر چه بیشتر افراد در کمپ‌های بسته است.

او می‌گوید در حالی که به دست آوردن وضعیت پناهندگی به طور فزاینده‌ای در یونان دشوار شده است رویکرد جدید برای غیر ممکن کردن روند پناهندگی در یونان صورت می‌گیرد و پیامد مستقیم روند جدید این است که افراد بیشتری در یونان بدون مدرک در یونان به سر خواهند برد.

از سوی دیگر برخی از مهاجرینی که از رفتن به کمپ‌های سربسته سرباز می‌زنند و توسط مراکز دولتی یونان شناسایی نشده‌اند با خطر دستگیری از سوی پولیس این کشور و برگرداندن به ترکیه یا کشور مبدا رو به رو هستند.

در حالی که بسیاری از مردم تازه رسیده به یونان به انترنت دسترسی ندارند نمی‌توانند تا فرم درخواست پناهندگی را به صورت آنلاین پر کنند.

نهادهای حمایت از حقوق پناهجویان معتقدند که سیستم رسیدگی به متقاضیان پناهندگی در یونان تا حدی اشباع شده که طرزالعمل جدید دولت یونان، زندگی روزمره مهاجران را در این کشور با پیچیدگی‌های بیشتری رو به رو خواهد کرد.

دیدگاه
کلکین
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید