وزیر معارف جدید طالبان شروع به کار کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

ملا حبیب‌الله، وزیر معارف جدید گروه طالبان شروع به کار کرد. او جانشین نورالله منیر شده است.

ملا حبیب‌الله در مراسم معارفه،‌ از آنچه اعتماد رهبر طالبان خواند تشکر کرد.

منابع داخلی در گروه طالبان می‌گویند ملا حبیب‌الله سواد کافی ندارد. او پیشتر رئیس شورای ملاهای قندهار بوده است.

این منابع می‌گویند ملا حبیب‌الله آغا، نه تنها آموزش مدرن (مکتب) را پشت‌سر نگذاشته، بلکه آموزش‌های دینی کافی هم نداشته است.

همزمان با شروع به کار وزیر معارف جدید طالبان، صفحه‌ای در توییتر به نام او راه افتاده بود که خبر از بازگشایی همه مکتب‌های دخترانه در روزهای آینده می‌داد. مقام‌های طالبان بلافاصله شروع به تبلیغات علیه این صفحه کردند و گفتند این حساب توییتری، جعلی است.

بیش از یک سال از بسته ماندن لیسه‌های دخترانه می‌گذرد و گروه طالبان با وجود اصرار جامعه جهانی و کشورهای مختلف، زیر بار نرفته و همچنان میلیون‌ها دختر را از آموزش محروم کرده است.

هفته پیش روزنامه انگلیسی تلگراف به نقل از منابع خود نوشته بود که نورالله منیر،‌ وزیر پیشین معارف طالبان،‌ به خاطر حمایت از بازگشایی لیسه‌های دخترانه برکنار شده است.

یک منبع به این روزنامه گفته بود بسیاری از رهبران طالبان خواهان بازگشت دختران به مکتب هستند اما جرات نمی‌کنند صدای خود را بلند کنند.

فرمان‌های سختگیرانه و افراطی‌تر گروه طالبان،‌ از جمله بسته شدن لیسه‌های دخترانه، به نقل از ملا هبت‌الله آخندزاده،‌ رهبر این گروه نشر می‌شود که تاکنون کسی او را ندیده است.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید