پس از اعتراض مردم به کشته شدن یک نظامی پیشین، طالبان از ولسوالی مندول نورستان فرار کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۷

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند پس از اعتراض و خشم مردم ولسوالی مندول نورستان، افراد طالبان از این ولسوالی فرار کرده‌اند.

منابع گفتند مردم ولسوالی مندول در واکنش به کشته شدن بهرام‌الدین نورستانی، فرمانده پیشین این ولسوالی توسط طالبان، دست به اعتراض زدند.

روز گذشته منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گفتند که بهرام‌الدین نورستانی، فرمانده پیشین ولسوالی مندول نورستان، زیر شکنجه طالبان در زندان لغمان جان باخته است.

به گفته منابع، طالبان او را برای مشورت در باره آغاز کار جاده نورستان- لغمان خواسته بودند اما سپس زندانی و به قتل رسانده‌اند.

بهرام‌الدین نورستانی یکی از افراد با نفوذ در ولسوالی مندول بود.

به گفته منابع، بعد از قتل و انتقال جسد بهرام‌الدین نورستانی، مردم ولسوالی مندول روز چهارشنبه سلاح به دست گرفتند و از طالبان خواستند که عاملان قتل این فرمانده پیشین را به آنها تحویل دهند.

منابع می‌گویند به دلیل خشم مردم، ولسوال طالبان و فرمانده پولیس این گروه که در لغمان بودند به مرکز ولسوالی برنگشتند و دیگر افراد طالبان نیز ساختمان ولسوالی مندول را ترک کرده‌ و از منطقه فرار کرده‌اند.

نزدیکان این نظامی پیشین می‌گویند که طالبان او را به بهانه تحقیق به شدت در زندان شکنجه و لت‌کوب کرده اند. در تصویرهای نشر شده از این فرمانده نظامی آثار لت‌وکوب در بدنش دیده می‌شود.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید