کمیته مصوونیت خبرنگاران: طالبان به سرکوب رسانه‌ها و سانسور خبری در افغانستان پایان دهد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۲

کمیته بین المللی مصوونیت خبرنگاران روز سه شنبه از مقامات طالبان خواست تا پوشش خبری افغانستان را سانسور نکنند.

به گفته این سازمان، این مقامات با سانسور و سرکوب رسانه‌ها نمی‌خواهند مردم افغانستان و جهان از آنچه در این کشور اتفاق می‌افتد، آگاه شوند.

طالبان به تازگی دامنه اینترنتی روزنامه هشت صبح و شبکه خبری زاویه نیوز را که در اختیار وزارت مخابرات است، بستند و حالا این دو رسانه باید با آدرس جدید اینترنتی فعالیت خود را ادامه دهند.

سخنگوی وزارت مخابرات طالبان دلیل این کار را «اتهامات دروغین، خبرها و گزارش‌های غیرمتوازن و کاذب‌» این دو رسانه در باره رژیم طالبان عنوان کرده است.

کمیته مصوونیت خبرنگاران این اقدام طالبان را مصداقی از سانسور خبری دانسته و از مقامات طالبان خواسته است تا به این دو رسانه اجازه دسترسی مجدد به دامنه اینترنتی شان را بدهند.

بهلیه یی، یکی از مسوولین این سازمان، در بیانیه‌ای گفت: «مردم افغانستان و جهان بیشتر از هر زمانی نیاز دارند از آنچه در افغانستان می‌گذرد، مطلع باشند. طالبان باید به سرکوب رسانه‌ها پایان دهند.»

کمیته مصوونیت خبرنگاران روز ۲۰ اسد، با انتشار گزارشی در باره وضعیت رسانه‌های افغانستان هشدار داد که در یکسال گذشته، وضعیت آزادی بیان در این کشور خیلی سریع خراب شده و طالبان خبرنگاران را دستگیر و مورد آزار و لت و کوب قرار می‌دهد.

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید