رقابت هشتگ‌ها؛ حمایت گسترده طالبان از کارزار جدید توییتری با هشتگ «افغانستان متحد»

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۸

کارزار جدیدی با هشتگ «افغانستان متحد» در توییتر آغاز شده است که حمایت گسترده طالبان را با خود دارد.

به نظر می‌آید که این کارزار واکنشی به کمپاین «نسل‌کشی هزاره‌ها را متوقف کنید»، با بیشتر از ۸ میلیون توییت است که به طور بی‌سابقه‌ای ترند اول افغانستان در توییتر شده بود.

کاربران توییتر در کمپاین «توقف نسل‌کشی هزاره‌‌ها» از طالبان به خاطر عدم محافظت از مردم هزاره در برابر حملات هدفمند تروریستی انتقاد کرده‌اند. برخی از این کاربران احتمال دست داشتن عناصری در میان گروه طالبان در این کشتار را مطرح کرده و برخی هم در کشتار هزاره‌ها پای مسایل قومی را به میان کشیده‌اند.

اکنون کارزار جدیدی با هشتگ «افغانستان متحد» در توییتر ظاهراً از سوی طالبان به راه افتاده است. بیشتر کاربرانی که از این هشتگ استفاده کرده‌اند، مقامات طالبان یا حامیان این گروه هستند.

این کاربران این هشتگ را اغلب کنار عکسی از رهبران طالبان و یا عکس‌های تزئینی دیگر که در حمایت از طالبان است، به کار برده‌اند.

به نظر می‌آید که مقامات طالبان و حامیان شان از کمپاین «توقف نسل کشی هزاره‌ها» برداشت قومی دارند و این کارزار موازی را در توئیتر به راه انداخته‌اند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در صفحه توییترش هشتگ «افغانستان متحد» را گذاشت و نوشت:«وحدت و یکپارچگی رمز هرنوع پیروزی ماست.»

لطیف نظری، معاون وزارت اقتصاد طالبان، که متعلق به قوم هزاره است، هم بدون اشاره به کمپاین اعتراض به کشتار هدفمند و پیوسته مردم هزاره در افغانستان، در توییتر نوشت که «دشمنان و عوامل داخلی آنها در رسیدن به هدف شان که همانا ایجاد نفاق قومی باشد، ناکام مانده اند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.