وزارت صنعت و تجارت طالبان می‌گوید نمایشگاه سنگ‌های قیمتی افغانستان در دبی برگزار می‌شود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۰

وزیر صنعت و تجارت طالبان اعلام کرد نمایشگاه سنگ‌های قیمتی افغانستان در دبی برگزار می‌شود. نورالدین عزیزی گفته قرار است در این نمایشگاه برنامه‌هایی درباره معادن افغانستان هم داشته باشند.او درباره زمان برگزاری این نمایشگاه نگفت.

طالبان در یکسال گذشته استخراج بسیاری از معادن افغانستان را آغاز کرده‌اند.

در یکی از آخرین موارد، طالبان استخراج معدن سنگ قیمتی فلوریت در منطقه چشمه شیرین ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس را آغاز کردند.

فلورایت بعد از کوارتز، یکی از مهمترین سنگ‌های معدنی در جهان بین مجموعه‌داران سنگ‌های قیمتی است.

مقام‌های طالبان امروز در نمایشگاه معادن و فلزات در کابل هم از سرمایه‌گذاران خواستند در معادن افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش رادیو - تلویزیون ملی افغانستان، طالبان در این نمایشگاه گفته‌اند که بخش معادن، می‌تواند افغانستان را از بحران اقتصادی نجات دهد.

فارین پالیسی اخیرا در گزارشی نوشت با در نظر داشت وضعیت و شرایطی که افغانستان دارد، بخش معدن پایه قدرت و بقای کسانی را تامین می‌کند که ساحات معدنی را تحت کنترول دارند و در چنین وضعیتی این بخش برای ثروت‌اندوزی شخصی افراد استفاده خواهد شد، نه به عنوان موتوری برای رشد اقتصاد.

به نوشته این مجله، سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان یکی از کسانی است که اهمیت معادن برای رسیدن به قدرت را درک می‌کند و تلاش دارد تا کنترول خود را بر معادن گسترش دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.