همزمان با افزایش نگرانی از بکار رفتن سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، در کنار چند شخصیت مذهبی متعلق به ادیان دیگر، از کشورهای قدرتمند جهان خواستند تا به «کابوس هسته‌ای» پایان دهند.

آنها که در روم، پایتخت ایتالیا باهم دیدند، در فراخوانی گفتند : «صلح مقدس است و جنگ نامقدس. اگر انسانیت جنگ را از بین نبرد، جنگ انسانیت را از بین خواهد برد.»

پیشوای کاتولیک‌های جهان با اشاره به تنش‌های اتومی میان امریکا و شوروی سابق، به خصوص در جریان بحران راکتی کوبا در ۶۰ سال پیش، گفت که این خطر بار دیگر جهان را تهدید می‌کند.

به نقل از اسوشیتدپرس، او گفت: «آنچه را که آرزو داشتیم هرگز نشنویم، حالا با آن به صورت یک تهدید مستقیم رو به رو هستیم - استفاده از سلاح اتومی. پس از فاجعه اتومی هیروشیما و ناگاساکی، آزمایش و تولید این تسلیحات اشتباه بوده است.»

در فراخوان این پیشوایان مذهبی تاکید شده است، «پیش از اینکه خیلی دیر شود، خدا کند مذاکراتی که بتواند به راه حل‌های عادلانه برای صلح پایدار منجر شود، آغاز گردد.»

پاپ فرانسیس گفت با وجود جنگ‌هایی که این روزها در بسیاری از نقاط جهان رخ می‌دهد، دعا برای صلح را نمی‌توان نادیده گرفت. او گفت که این دعاها از دل مادران برمی‌خیزد و بر چهره پناهندگان، خانواده های آواره، مجروحان و آدم‌های در حال مرگ نقش بسته است.

گفت‌وگوی ویژه
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید