رویترز: ماموران دولتی از زنان نوعروس چینی می‌پرسند که چه وقت طفل به دنیا می‌آورند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۵

پس از آن که یک زن تازه عروس چینی در باره تماس یک مامور بخش صحی در شبکه اجتماعی ویبو نوشت، توجه صدها کاربر را به خود جلب و آن‌ها نیز از تجربیات مشابه شان گفتند.

این زن روز پنجشنبه نوشت که یک مامور بخش خدمات صحی زنانه به او زنگ زد و پرسید که چه زمانی طفل به دنیا می‌آورد.

رویترز گزارش داد که این کاربر در شبکه چینی ویبو که مشابه توییتر است، نوشت که مامور بخش خدمات صحی زنان در شهر نانجینگ به او گفت که آن‌ها می‌خواهند «زنان تازه عروس در ظرف یکسال پس از عروسی باردار شوند و هر سه ماه باید به آنان زنگ بزنند.»

بعد از چند ساعت، این پست به همراه کامنت‌های آن از ویبو که تحت کنترول و سانسور حکومت چین است، حذف شدند.

شی جین‌پنگ، رئیس جمهور چین هفته گذشته در اجلاس کانگرس حزب کمونیست چین اعلام کرد که سیاست‌های افزایش جمعیت را طرح و عملی خواهد کرد.

حکومت چین که از ۱۹۸۰ الی ۲۰۱۵ سیاست تک فرزندی را تحمیل کرده بود، می‌گوید که جمعیت جوان این کشور در حال کاهش است و برای جبران آن باید نرخ تولد را افزایش دهد.

نرخ سالانه تولد به زیر ۱۰ میلیون نفر سقوط کرده است. این در حالیست که رقم زاد و ولد در سال ۲۰۲۰ به ۱۱.۵ میلیون نفر می‌رسید.

یک کاربر دیگر نیز در ویبو نوشت که او سال گذشته عروسی کرد و از آن زمان، دو بار از مامورین صحی زنگ دریافت کرده است. بار اول از او پرسیدند که آیا برای بارداری آماده است و بار دوم سوال کردند که آیا حامله‌ شده است یا نه.
مامور بخش صحی پرسیده بود: «تو عروسی کردی اما چرا حامله نشدی؟ رخصت بگیر و برای مادر شدن خود را آماده کن.»

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید